Region. Bon turystyczny ważny również w tegoroczne wakacje

Region. Bon turystyczny ważny również w tegoroczne wakacje

Dzięki nowelizacji ustawy z Polskich Bonów Turystycznych będzie można korzystać również w tegoroczne wakacje. Ich ważność została bowiem przedłużona do końca września. Mieszkańcy Pomorza aktywowali już ponad 212 tys. bonów.

Z Polskich Bonów Turystycznych można korzystać od połowy sierpnia 2020 roku. Bon przysługuje na dziecko, które ma prawo do świadczenia lub dodatku wychowawczego „Rodzina 500+”. Na każde dziecko można otrzymać 500 zł, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością dodatkowy bon o takiej samej wartości. Pierwotnie bony miały być ważne do 31 marca 2022 roku.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Można też nimi opłacić jednodniowe wycieczki wraz z wszelkimi atrakcjami, przewidzianymi w ramach danej oferty. Transakcje bonem przyjmują podmioty, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Listę podmiotów można sprawdzić TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Reklamy

Obsługa bonu odbywa się wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Można go aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanym wyjazdem), po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i numer telefonu komórkowego). Płatności bonem są realizowane poprzez SMS. Chcąc zapłacić za usługę trzeba pokazać w podmiocie turystycznym specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Z blisko 284 tys. bonów przygotowanych dla mieszkańców Pomorza, aktywowano już ponad 212 tys. Prawie 123 tys. z tych bonów wykorzystano w całości. Wartość transakcji jaką mieszkańcy Pomorza wykonali przy użyciu bonów turystycznych to prawie 142 mln zł.

Dzięki transakcjom przy użyciu Polskiego Bonu Turystycznego, pomorscy przedsiębiorcy z sektora turystycznego otrzymali do tej pory blisko 393 mln złotych. Płatności trafiły do ponad 5,6 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego z Pomorza.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*