Chcesz otrzymać „300 plus” we wrześniu? Złóż wniosek jak najszybciej!

Chcesz otrzymać „300 plus” we wrześniu? Złóż wniosek jak najszybciej!

Do końca listopada można składać wnioski do ZUS o tzw. wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start”. Jeśli chcemy otrzymać pieniądze we wrześniu, musimy złożyć wniosek o świadczenie do końca sierpnia. W tym roku mieszkańcy Pomorza złożyli już niemal 170,8 tys. wniosków.

W ramach „Dobrego startu” rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wsparcie przysługuje raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. lub (w przypadku orzeczenia o niepełnosprawności) 24 roku życia. Wnioski można składać od lipca do końca listopada. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Reklamy

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” możemy złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Zawiadomienia dotyczące świadczeń również będą przekazywane elektronicznie. Informację o przyznaniu wsparcia znajdziemy w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS, również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Pieniądze będą wypłacane wyłącznie bezgotówkowo na podany we wniosku numer konta.

W zeszłym roku wsparcie w ramach „Dobrego startu” otrzymało przeszło 302 tys. dzieci z Pomorza. Łączna kwota wsparcia wyniosła przeszło 90,6 mln. zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*