ZUS na Pomorzu przyjął już ponad 64 tys. wniosków o „300 plus”

ZUS na Pomorzu przyjął już ponad 64 tys. wniosków o „300 plus”

Liczba wniosków o świadczenie „300 plus” z programu „Dobry Start”, jakie złożyli od 1 lipca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mieszkańcy Pomorza przekroczyła 64 tys.

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie „300 plus” z programu „Dobry Start”. Można to zrobić wyłącznie elektronicznie – za pomocą aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia oraz bankowości internetowej.

Zainteresowanie świadczeniem na zakup wyprawki szkolnej jest bardzo duże. Do 7 lipca z Pomorza wpłynęło do ZUS ponad 64 tys. wniosków.

Reklamy

Świadczenie z programu „Dobry Start” przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończeni 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski można składać do 30 listopada 2023 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Każdy, kto złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na jego temat na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Świadczenie z programu „Dobry Start” będzie wypłacane wyłącznie na wskazany rachunek bankowy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*