Kartuzy. Młodzi radni stawiają na rozwój osobisty

Kartuzy. Młodzi radni stawiają na rozwój osobisty

Kartuscy radni – Tyberiusz Kriger i Klaudia Kałużna – zostali absolwentami Szkoły Liderów w ramach programu „Administracja pod kontrolą” organizowanego przez Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji. – Zajęcia stanowiły wielką inspirację do dalszych działań na rzecz dobrej administracji – mówią.

„Administracja pod kontrolą” to program upowszechniający działalność strażniczą, monitorowanie zachowań ksenofobicznych oraz zapobieganie przyczynom przestępczości. Projekt został przeprowadzony pod hasłem „Społeczna kontrola samorządów – bezpośrednia władza w Twoich rękach”.

Szkoła Liderów to jeden z filarów programu, przeznaczony dla osób wysoko zaangażowanych społecznie, pragnących poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie administracji i społecznej kontroli. Program składał się z 6. weekendowych szkoleń, podczas których uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w wykładach, warsztatach a także w spotkaniach mentoringowych.

Reklamy

W II edycji Szkoły Liderów wzięło udział 40 osób, którzy pomyślnie przeszli rekrutację. Tematyka zajęć obejmowała m.in.: prawo administracyjne, dostęp do informacji publicznej, społeczną kontrolę władzy publicznej, wystąpienia publiczne, leadership oraz przeciwdziałanie przyczynom przestępczości. Zajęcia prowadzone były w formie wykładów i warsztatów.

-Udział w Szkole Liderów „Administracja pod kontrolą” to było bardzo ciekawe doświadczenie. Program pozwolił dostrzec, gdzie w działaniu administracji publicznej dochodzi do nadużyć, a następnie daje uczestnikom praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne do zareagowania – mówi radny T. Kriger. – Organizatorzy zapewnili doskonałe warunki do nauki. Oprócz wiedzy z zakresu prawa duża część zajęć poświęcona była doskonaleniu umiejętności miękkich. Zdobyta wiedza z pewnością będzie przydatna w mojej działalności samorządowej oraz społecznej.

-W programie wzięli udział społecznicy i samorządowcy z całej Polski. Poznałam wielu wspaniałych, zaangażowanych ludzi, z którymi miałam okazję wymienić się doświadczeniami. Zajęcia przepełnione wartościowymi rozmowami oraz wymianą poglądów stanowiły wielką inspirację do dalszych działań na rzecz dobrej administracji – twierdzi. K Kałużna. –  A zapewniam, że tych nowych pomysłów nie brakuje i sukcesywnie będę o nich informować.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*