Kartuzy. Klub PiS z propozycjami do budżetu: „Warto zrealizować zadania, które ograniczą koszty funkcjonowania gminy…”

Kartuzy. Klub PiS z propozycjami do budżetu: „Warto zrealizować zadania, które ograniczą koszty funkcjonowania gminy…”

„Liczymy na to, że burmistrz spotka się z nami i weźmie pod uwagę część z naszych propozycji do budżetu” – mówi przewodniczący Klubu PiS w Radzie Miejskiej w Kartuzach Tyberiusz Kriger. Wśród zaproponowanych przez grupę rajców zadań na 2023 rok znalazła się m. in. budowa nowej bądź rozbudowa starej strażnicy OSP w Dzierżążnie czy opracowanie projektu kanalizacji w Kaliskach. Co jeszcze?

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w kartuskiej Radzie Miejskiej, którego przewodniczącym jest Tyberiusz Kriger, wystosował do burmistrza Kartuz wniosek o zabezpieczenie w budżecie na 2023 rok środków na określone inwestycje i zadania.

Wśród nich wymienić należy m. in. wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej w „stolicy Kaszub”, opracowanie projektu budowy kanalizacji w Kaliskach, rozbudowę istniejącej bądź budowę nowej strażnicy OSP w Dzierżążnie czy budowę kąpieliska gminnego w Łapalicach.

Reklamy

-Wspólnie z mieszkańcami przygotowaliśmy 19 propozycji do przyszłorocznego budżetu gminy. Część propozycji pochodzi z poprzedniego roku, ale pojawiły się też nowe pomysły – mówi Tyberiusz Kriger. – Naszym zdaniem warto szczególnie zrealizować zadania, które przyczynią się do ograniczenia kosztów funkcjonowania gminy. Stąd też zgłosiliśmy propozycję opracowania projektu modernizacji systemu ciepłowniczego, zakładającego montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, będącej własnością gminy.

Kartuski radny zwraca również uwagę na to, że warto skupić się na infrastrukturze, czyli na bieżących remontach ulic i chodników. Jednocześnie jako przewodniczący klubu PiS podkreśla, że jest świadomy, iż nie wszystkie propozycje mogą być uwzględnione.

-Liczymy jednak na to, że burmistrz spotka się z nami i weźmie pod uwagę część z nich – dodaje rajca. – Samorząd musi realizować swoje zadania. Ponadto całkiem niedawno gmina Kartuzy otrzymała ponad 4 miliony złotych rządowego wsparcia. Planowane są kolejne programy umożliwiające pozyskanie dofinansowania, więc możliwości pozyskania źródeł finansowania na pewno są.

Wniosek Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości odnośnie propozycji budżetowych na 2023 rok do burmistrza Kartuz przeczytać można poniżej.

wnioski_budzetowe_pis

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*