Kartuzy. Radni apelują o przystąpienie gminy do projektu „ZWIERZowa Akcja Kastracja!”

Kartuzy. Radni apelują o przystąpienie gminy do projektu „ZWIERZowa Akcja Kastracja!”

„Los zwierząt jest nam bardzo bliski” – podkreślają radni T. Kriger i K. Kałużna, którzy złożyli do burmistrza Kartuz interpelację w sprawie przystąpienia gminy do projektu „ZWIERZowa Akcja Kastracja!”, organizowanego przez Fundację „Zwierz”, mając na uwadze dobro czworonogów. „Liczymy na to, że burmistrz pozytywnie odniesie się do naszej propozycji. Czasu jest mało” – dodają.

Kartuscy radni – Klaudia Kałużna i Tyberiusz Kriger – nie ustają w działaniach na rzecz bezdomnych zwierząt. W marcu pisaliśmy o tym, jak zajęli się oni budową domków dla kotów, teraz zaś złożyli do kartuskiego urzędu interpelację w sprawie przystąpienia gminy do projektu „ZWIERZowa Akcja Kastracja!” Fundacji „Zwierz”. Młodzi radni zawracają uwagę na to, że w ten sposób będzie można realnie pomóc czworonogom.

-Los zwierząt jest nam bardzo bliski. Dostrzegamy potrzebę rozwijania programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie naszej gminy – mówi T. Kriger. – Wielu mieszkańców zgłasza nam swoje uwagi. Współpraca z Fundacją „Zwierz” może przynieść naszej gminie wymierne korzyści, m.in. finansowe ze względu na możliwość otrzymania dofinansowania, a jak wiemy każda kwota się przyda. Z drugiej strony możemy otrzymać bezcenne wsparcie merytoryczne.

Reklamy

Radny Tyberiusz Kriger podkreśla, że ramach projektu „ZWIERZowa Akcja Kastracja!” możliwe jest uzyskanie przez gminę wsparcia finansowego w wysokości 5 000 złotych na kastrację zwierząt właścicielskich oraz kotów wolno żyjących. Magistrat może także liczyć m. in. na bezpłatne szkolenia dla pracowników urzędu z zakresu zapobiegania bezdomności zwierząt oraz dostarczenie materiałów edukacyjnych dla mieszkańców na temat zalet kastracji i znakowania zwierząt. Radny przypomina też, że kastracja zwierząt bezdomnych to ustawowy obowiązek gminy.

-Liczymy na to, że burmistrz pozytywnie odniesie się do naszej propozycji. Czasu jest mało, ale zgłoszenie jest bardzo proste. Pierwsza edycja programu odniosła duży sukces. Teraz nadszedł moment, aby Kartuzy również przystąpiły do tego projektu – mówi K. Kałużna. – Razem z radnym T. Krigerem od zawsze wspieramy wszelkie działania, pomagające bezdomnym zwierzętom. Przypomnę, że kilka miesięcy temu wspólnie przygotowaliśmy domki dla bezdomnych kotów, które do dzisiaj stoją na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Kaszuby” w Kartuzach.

Pełną treść interpelacji, złożonej przez radnych, przeczytać można poniżej:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*