Kartuzy. Dodatkowe nocne połączenie do Gdańska w wakacje – o to wnioskuje jeden z radnych

Kartuzy. Dodatkowe nocne połączenie do Gdańska w wakacje – o to wnioskuje jeden z radnych

Dojazd autobusem z Kartuz do Gdańska w weekendy w nocy? Radny Tyberiusz Kriger zwrócił się z taką sprawą zarówno do burmistrza Kartuz, jak też do firmy „Gryf”. Połączenie to miałoby funkcjonować wyłącznie w wakacje na wzór podobnego rozwiązania, jakie zastosowano jeszcze przed pandemią. Wówczas samorząd dofinansowywał dodatkowe kursy. Jak sądzicie, dobry pomysł?

Kartuski radny Tyberiusz Kriger, znany ze swojej aktywności, złożył do burmistrza Kartuz interpelację w sprawie uruchomienia dodatkowego weekendowego nocnego połączenia autobusowego na trasie Gdańsk – Kartuzy. Wniosek w tej kwestii trafił też do firmy „Gryf”. Radny podkreśla, że wynika to z potrzeb mieszkańców, dojeżdżających do Trójmiasta.

Jak czytamy w interpelacji, obecnie „ostatni pociąg w soboty, niedziele i święta odjeżdża z Gdańska Wrzeszcza w kierunku Kartuz o godzinie 21.50. Z kolei ostatni autobus linii 801 odjeżdża z Gdańska Głównego do Kartuz w soboty o godzinie 22.20, a w niedzielę o 21.20.”

Reklamy

-Powoduje to znacznie utrudnienia mieszkańcom gminy Kartuzy w korzystaniu między innymi z bogatej oferty kulturalnej Trójmiasta przekonuje T. Kriger. – Przed pandemią gmina Kartuzy dofinansowywała w okresie letnim dodatkowe nocne kursy na trasie Gdańsk – Kartuzy. Najpierw były to połączenia kolejowe, a w 2019 roku było to połączenie autobusowe.

Radny pyta w interpelacji, czy gmina podejmie działania w tym kierunku? We wniosku do przedsiębiorstwa przewozowego zaś deklaruje pełne wsparcie w przekonaniu burmistrza jak i pozostałych radnych o dofinansowaniu tych kursów z budżetu gminy Kartuzy”. Jak sądzicie, czy takie nocne połączenie do Trójmiasta w weekendy powinno funkcjonować?

Pełną treść złożonej interpelacji, jak również wniosku do firmy „Gryf” znaleźć można poniżej:

I_dodatkowe_polaczenie
wniosek_dodatkowe_polaczenie_weekendowe_gryf

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*