fot. Karolina Krawczyk

CITY TRAIL w Trójmieście: w niedzielę,1 października wystartowała szósta edycja [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 1 października wystartowała szósta edycja CITY TRAIL w Trójmieście. Startującym sprzyjała pogoda, co pozwoliło na uzyskanie znakomitych rezultatów i zaowocowało rekordem trasy…

CITY_TRAIL_Trójmiasto (4)

Zdjęcie 1 z 7

fot. Karolina Krawczyk

W niedzielę, 1 października wystartowała szósta edycja CITY TRAIL w Trójmieście. Startującym sprzyjała pogoda, co pozwoliło na uzyskanie znakomitych rezultatów i zaowocowało rekordem trasy – 16:28, który ustanowił Łukasz Kujawski. Linię mety niedzielnego biegu na dystansie 5 km minęło 378 osób.

Zobacz też: ONICO Gdynia Półmaraton 2018. Zapisy ruszyły!

Łukasz Kujawski już w poprzedniej edycji zwyciężał w CITY TRAIL, jednak na początku roku doznał kontuzji, która wykluczyła go z treningów na kilka miesięcy. – Pierwszy miesiąc po kontuzji był ciężki, ale z każdym treningiem jest coraz lepiej. Przyjąłem strategię startową w powrocie do formy, którą sprawdziłem 3 lata temu. Według mnie udział w zawodach podbija zarówno formę fizyczną, jak i mentalną. CITY TRAIL słynie z tego, że można tutaj regularnie sprawdzać dyspozycję, a przy tym miło spędzić niedzielne przedpołudnie – mówił na mecie zwycięzca biegu.

W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Ewelina Paprocka, która uzyskała czas 19:20 (dokładnie tyle wynosi rekord trasy pań ustanowiony w poprzednim sezonie).

Impreza była piękną mieszanką – wzięło w niej udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało osób początkujących.

– Moje pierwsze zawody były w lipcu, również na tej trasie, w trakcie letniej edycji CITY TRAIL. Namówiony przez syna postanowiłem zapisać się także na biegi jesienno-zimowe. Na razie pokonuję trasę marszobiegiem, ale mam cel – ukończenie wszystkich sześciu biegów w sezonie – podkreślił na mecie jeden z uczestnikówBogusław.

Reklamy


Zawodom dla dorosłych towarzyszyły również biegi dziecięco-młodzieżowe. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Łącznie w niedzielnej imprezie uczestniczyło 119 młodych adeptów biegania.

Kolejne biegi CITY TRAIL w Trójmieście w edycji 2017/2018 odbędą się 29 października (Gdynia), 26 listopada (Gdańsk), 14 stycznia (Gdynia), 11 lutego (Gdańsk) i 11 marca (Gdynia). Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

CITY TRAIL to impreza ogólnopolska. W cyklu uczestniczą – poza Trójmiastem: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki zawodów znajdują się pod linkiem: http://bit.ly/CT_Trojmiasto_1_10_2017_wyniki.

Skomentuj: CITY TRAIL w Trójmieście: w niedzielę,1 października wystartowała szósta edycja [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*