Akademia Biegowa Kartuzy by AMS nie zwalnia – kolejny medal w dorobku i awans na Mistrzostwa Europy!

Akademia Biegowa Kartuzy by AMS nie zwalnia – kolejny medal w dorobku i awans na Mistrzostwa Europy!

Tuż przed weekendem w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski U18 w lekkiej atletyce. Kolejny w tym roku medal, po wicemistrzostwie Polski z hali tego roku, wywalczyła zawodniczka Akademii Biegowej Kartuzy Maja Marszewska.

Wiceliderka krajowych list, która kilka tygodni wcześniej w Piasecznie uzyskała kwalifikację na tegoroczne Mistrzostwa Europy na dystansie 1500m (4:29,50) w Słowackiej Bańskiej Bystrzycy potwierdziła znakomitym występem swoją formę i tym samym za dwa tygodnie zobaczymy ją na europejskim czempionacie.

Warto wspomnieć, że Maja jest mieszkanką Hopowa (gm. Somonino), był to jej pierwszy start na stadionie otwartym w nowej kategorii wiekowej, ze starszymi o rok koleżankami. Bezpośrednią kwalifikację wywalczyła także złota medalistka – Oksana Pestka ze Słupska.

Reklamy

Dla Akademii Biegowej Kartuzy by AMS będzie to druga reprezentantka na mistrzostwach naszego kontynentu po ubiegłorocznym znakomitym występie Julii Gruchała w Jerozolimie na tym samym dystansie w kategorii U20. Julia od tego sezonu występuje już w starszej kategorii U23, rywalizując z biegaczkami nawet o 2 lata starszymi.

Już za tydzień kolejna dawka emocji bowiem mieszkanka Goręczyna również w Lublinie wystartuje w Mistrzostwach Polski na dwóch dystansach – 800m i 1500m i mimo, że będzie najmłodszym rocznikiem w stawce to zapowiada się ciekawa rywalizacja. Zawodniczki występujące w barwach Akademii Biegowej Kartuzy by AMS na co dzień trenują z Grupą Lekkoatletyczną AMS w Somoninie, Kiełpinie czy Kartuzach. W swoich szeregach ma blisko 50 młodych lekkoatletów, którzy osiągają znakomite rezultaty na arenie krajowej i wojewódzkiej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*