fot. Karolina Krawczyk

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście: trwa rejestracja zawodników

1 października ponownie startuje Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście. Rejestracja zawodników w toku.

fot. Karolina Krawczyk

Szósta już ogólnopolska edycja cyklu będzie organizowana w 11 lokalizacjach – oprócz Gdańska i Gdyni, imprezy będą odbywać się w: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Tym samym w ramach jednego sezonu odbędzie się aż 60 biegów – po sześć w każdej z lokalizacji.

 

Zobacz też: 2. Bieg Arasmusa w Kiełpinie, czyli prawdziwe święto biegania [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL to cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych oraz krótszych biegów dla dzieci, które odbywają się w lasach lub parkach. Pierwsza edycja była zorganizowana w 2010 roku w Poznaniu, a od 2012 roku impreza ma charakter ogólnopolski. Z roku na rok zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem – sezon 2016/2017 przyniósł 14-procentowy wzrost frekwencji, a liczba uczestników przekroczyła 13 000 osób.

Reklamy

W Trójmieście zawody odbywają się na dwóch trasach w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – w Gdańsku (okolice AWFiS) oraz w Gdyni (Mały Kack).

Różne opcje pakietów startowych

W edycji 2017/2018 zawodnicy będą mieć do wyboru kilka opcji pakietów startowych. Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie biegowy gadżet. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. W tej opcji jest też możliwość bezpłatnego startu w innej lokalizacji niż ta, której dotyczy karnet.

Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 29 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Terminy imprez sezonu 2017/2018 w Trójmieście:

  • 1 października (Gdańsk)

  • 29 października (Gdynia)

  • 26 listopada (Gdańsk)

  • 14 stycznia (Gdynia)

  • 11 lutego (Gdańsk)

  • 11 marca (Gdynia)

Cztery biegi = medal

CITY TRAIL to cykl, w którym medal otrzymuje się za ukończenie co najmniej czterech biegów. Podsumowanie sezonu odbywa się po zakończeniu edycji i ma formułę uroczystej gali, która jest siódmą imprezą. Poza medalami, na galach kończących sezon, najszybsi zawodnicy otrzymają nagrody od marek Salomon i Suunto.

CITY TRAIL Junior, czyli dzieciaki też biegają!

Każda impreza CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1km, natomiast młodzież od 13 do 15 roku życia (kategoria D4) startuje na 2km.

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Połowa z tych kwot jest przeznaczana na cele charytatywne. Najmłodsi – podobnie jak dorośli – otrzymują na koniec cyklu medale, a startujący w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 – nagrody za zajęte w cyklu miejsca. Wśród uczestników biegów do 7 lat nie będzie klasyfikacji stworzonej na podstawie miejsc na mecie, ale każdy, kto pobiegnie w edycji minimum 4 razy otrzyma nagrodę niespodziankę.

Skomentuj: CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście: trwa rejestracja zawodników

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*