CITY TRAIL w Trójmieście

CITY TRAIL w Trójmieście: bieg wygrał Michał Rolbiecki [ZDJĘCIA]

Piąta edycja biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden wystartowała. W gdańskich zawodach wystartowało blisko 300 zawodników. Rywalizację wśród panów wygrał Michał Rolbiecki, a wśród pań triumfowała Ewelina Paprocka.

CT_Trojmiasto_1

Zdjęcie 1 z 10

Wojciech Zwierzyński

CITY TRAIL w Trójmieście wygrał Michał Rolbiecki

W niedzielnych zawodach Michał Rolbiecki pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 17:47. Tuż za plecami Michała na metę wbiegli Damian Sławiński (17:49) i Marcin Miszewski (17:53). – To był start czysto treningowy, ponieważ za tydzień biegnę maraton w Katowicach. Koledzy niekoniecznie naciskali, więc od startu wszystko było pod kontrolą – mówił na mecie Michał. – Niestety, kilka dni temu dopadła mnie choroba – okropny ból gardła, kaszel, katar, więc czuję się kiepsko, ale nie składam broni, będę za tydzień walczył o wysokie miejsce wśród Polaków.

Zobacz też: Bieg Arasmusa na 775-lecie Kiełpina [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL w Trójmieście: rekord trasy

Ewelina Paprocka ustanowiła rekord trasy kobiet – 20:01, który Dotychczasowy rekordowy wynik należał do niestartującej tym razem Magdaleny Dias i wynosił 20:13. – To nie był bieg na 100 procent, ponieważ wczoraj startowałam w innych zawodach – na 10 km, dlatego CITY TRAIL potraktowałam jako trening – zaznaczyła na mecie Ewelina, zwyciężczyni m.in. tegorocznego Biegu Westerplatte w Gdańsku. – O cyklu CITY TRAIL słyszałam już wcześniej, ale nigdy nie udało mi się wystartować. Teraz baczniej przyjrzałam się formule zawodów i postanowiłam, że dołączę do rywalizacji, bo takie biegi w terenie są przydane w treningu do dystansów, w których startuję „na ulicy” – 10km i półmaratonów.

Nie tylko zwyciężczyni niedzielnego biegu po raz pierwszy brała udział w CITY TRAIL. – Okolica jest mi znana, jednak podczas treningów te górki wydają się być łagodniejsze niż dzisiaj – na zawodach. Co nie zmienia faktu, że impreza jest naprawdę dobrze przygotowana – przyznała Iwona Zielińska, która debiutowała w CITY TRAIL. – Mój kolejny start to półmaraton w Gdańsku za 3 tygodnie, a gdzieś w tyle głowy jest też maraton, ale to jeszcze nie w najbliższej przyszłości.

CITY TRAIL w Trójmieście: 290 zawodników

Linię mety biegu głównego minęło 290 osób. Zanim na trasę wyruszyli dorośli swoje zawody miały dzieci startujące w CITY TRAIL Junior. To rywalizacja dla najmłodszych adeptów biegania, którzy startują na dystansach od 300m do 2km. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie 94 dzieci.

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to przełajowe 5-kilometrowe biegi, które odbywają się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okresie jesienno-zimowym. Edycja 2016/2017 potrwa do 26 marca. W tym czasie odbędzie się sześć biegów – trzy w Gdańsku i trzy w Gdyni. Kolejny bieg jest zaplanowany na 30 października w Gdyni. Terminy następnych to: 27 listopada 2016 – Gdańsk, 15 stycznia 2017 – Gdynia, 19 lutego 2017 – Gdańsk, 26 marca 2017 – Gdynia.

Skomentuj: CITY TRAIL w Trójmieście: bieg wygrał Michał Rolbiecki [ZDJĘCIA]

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*