Bieg CITY TRAIL w Gdańsku

Bieg CITY TRAIL w Gdańsku: triumf Piotrowskiego i Tuwalskiej

W czwartek, 21 lipca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku odbył się letni bieg CITY TRAIL onTour, będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Triumfowali: Rafał Piotrowski w kategorii mężczyzn i Elżbieta Tuwalska pośród kobiet. Linię mety minęły 162 osoby.

Fot. T. Szwajkowski

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5 km. Zwycięzca środowych zawodów – Rafał Piotrowski – pokonał wspomniany dystans w czasie 17:55. Drugie miejsce zajął Damian Sławiński – czas 18:01. Trzeci na mecie był Daniel Chuchała – 18:07.

Zobacz też: TriCity Trail Półmaraton w Wejherowie wygrali Rolbieccy [ZDJĘCIA]

Zwycięzca biegu specjalizuje się w biegach na orientację. – Startuję w zawodach CITY TRAIL od dwóch edycji i zawsze byłem piąty. Trasy CITY TRAIL przyciągają mocnych zawodników, stąd traktuję te zawody jako możliwość wykonania dobrego treningu i zmierzenia się z lepszymi od siebie. Dzisiaj wygrałem dlatego, że porządnie zbiegałem. Próbowałem moich rywali na płaskim odcinku, ale utrzymali moje tempo, więc ruszyłem mocno na jednym ze zbiegów i tam udało mi się zrobić taką przewagę, że dobiegłem jako pierwszy do mety – relacjonuje Rafał Piotrowski. – Kilka dni temu startowałem w Mistrzostwach Świata Juniorów w Szwajcarii. Nie poszło mi tam za dobrze, popełniłem sporo błędów technicznych, które zaważyły na ostatecznym wyniku. Przede mną druga część sezonu i starty w mistrzostwach Polski.

Najszybsza z kobiet – Elżbieta Tuwalska potrzebowała na pokonanie trasy 21:19. Druga z pań – Małgorzata Tuwalska uzyskała czas 21:22. Trzecia – Agnieszka Symanowska dobiegła na metę w czasie 21:42.

Reklamy

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300 m do 2 km – w zależności od wieku.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach w TPK będzie już 25.09, kiedy to ruszy w Trójmieście kolejna edycja Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 30.10, 27.11, 15.01, 19.02 i 26.03.

Skomentuj: Bieg CITY TRAIL w Gdańsku: triumf Piotrowskiego i Tuwalskiej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*