CITY TRAIL w Trójmieście

CITY TRAIL w Trójmieście startuje już 21 lipca

CITY TRAIL w Trójmieście startuje już 21 lipca. Druga edycja letnich zawodów odbędzie się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku. Zawodnicy rywalizować będą na dystansie 5 km.

CT_on_tour_TERMINARZ

Zdjęcie 1 z 5

Fot.: mat. organizatora

 – Teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie organizujemy nasze zawody, jest bardzo wdzięczny. Przyjazne, miękkie podłoże, podbiegi i zbiegi, trochę korzeni, piękna okolica – to wszystko sprawia, że trasa jest przyjemna, a ukończenie biegu daje satysfakcję – mimo, że to tylko 5km – mówi Piotr Książkiewicz, dyrektor zawodów.

Zobacz też: City Trail w Trójmieście: piąty etap wygrali Magdalena Dias i Michał Rolbiecki [ZDJĘCIA]

Bieg odbędzie się o godz. 19:00. Wcześniej – od 17:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 2km. Co ważne – w tych biegach nie ma dolnej granicy wieku, zatem wystartować mogą nawet kilkunastomiesięczne maluchy.

Zawody w Gdańsku będą czwartymi w trakcie cyklu CITY TRAIL onTour. Pierwszy bieg odbędzie się 18 lipca w Lublinie, drugi – 19 lipca w Warszawie, a trzeci – 20 lipca w Olsztynie. Z Gdańska organizatorzy pojadą do Bydgoszczy. W weekend odpoczną i w poniedziałek – 25 lipca ruszą w drugą część trasy – do Szczecina, Poznania, Wrocławia, Katowic i Łodzi, gdzie 29 lipca zakończy się CITY TRAIL onTour 2016. Każdy bieg będzie oddzielnie klasyfikowany, dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi od razu po zakończeniu rywalizacji. Uczestnicy każdego biegu otrzymają na mecie medale, a w bufecie będą mogli posilić się owocami i słodkimi przekąskami.

– Mimo że nie tworzymy wspólnej klasyfikacji dla wszystkich miast, zachęcamy do podróżowania i startów w więcej niż w jednej lokalizacji. Szykujemy nagrodę dodatkową dla tych biegaczy, którzy wystartują we wszystkich dziesięciu biegach – zapowiada Piotr Książkiewicz.

Opłata za udział w jednym biegu to 25zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 35zł – jeśli zapiszemy się w dniu biegu. Start w zawodach dla dzieci i młodzieży to koszt odpowiednio 7,5 i 10zł.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl

Reklamy


Skomentuj: CITY TRAIL w Trójmieście startuje  już 21 lipca

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*