Okrutnie znęcał się nad psem, a ostatecznie go zabił. Miał 2 promile alkoholu we krwi

Okrutnie znęcał się nad psem, a ostatecznie go zabił. Miał 2 promile alkoholu we krwi

32-latek odpowie za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony przez policjantów 5 czerwca do kartuskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Usłyszał już zarzut.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 5 czerwca, w miejscowości na terenie gminy Somonino. Policjanci zostali powiadomieni, że 32-letni mężczyzna będący pod wpływem alkoholu zaczął znęcać się nad zwierzęciem, a następnie zabił czworonoga. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, gdzie znajdowały się zwłoki psa. Na miejscu technik kryminalistyki wspólnie z policjantami wydziału dochodzeniowo-śledczego sporządzili oględziny i wykonali zdjęcia. Zwłoki zwierzęcia przekazano do Powiatowego Zakładu Weterynarii w Kartuzach.

Policjanci podejrzewając kto jest sprawcą, od razu udali się w jego miejsce zamieszkania. Mężczyzna w chwili zatrzymania przez funkcjonariuszy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez mundurowego, a następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury, która wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Reklamy

Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*