fot. Elżbieta Lejk

Somonino doczeka się remontu ul. Kasztelańskiej

Długo wyczekiwany przez mieszkańców remont ulicy Kasztelańskiej wydaje się być bliski realizacji. Na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Somonino rozmawiano o stanie prac. Słowa Wójta napawają optymizmem. Czy słusznie?

fot. Elżbieta Lejk

Jednym z tematów poruszanych na sesji  Rady Gminy Somonino była sprawa ul. Kasztelańskiej. Temat ten ciągnie się już od dłuższego czasu. Składano wiele obietnic dotyczących remontu tej drogi, jednak dotychczas – z różnych powodów – nigdy nie zostały zrealizowane.

Ma to się zmienić już w listopadzie. Budowa pierwszej części tej drogi obejmować będzie odcinek od ul. Ceramicznej do przedszkola. Będzie to koło 3,3 km. Droga zostanie wykonana w wariancie ekonomicznym. Zostanie zapewniony system odwodnień oraz krawężniki. Jednak w planach brak jest oświetlenia, chodników oraz ścieżek rowerowych.

Reklamy

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Wygrało go kartuskie przedsiębiorstwo PDM Dromos sp. z o.o. z kwotą 4,4 mln zł. Gmina jest obecnie na etapie ostatnich rozmów z firmą. Radni wskazali Wójtowi  Marianowi Kryszewskiemu jak ważna będzie kwestia gwarancji, do której Dromos winien się zobowiązać w ewentualnej umowie. Przebieg jezdni nie zostanie zmieniony – jej szerokość będzie wynosić około 6 m. Tylko w niektórych miejscach zastosowane przewężenie w granicach od 5,5 do 5 metrów.

Do tematu wrócimy. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*