„Dzieci były zachwycone!”, czyli ferie z Kartuskim Centrum Kultury

„Dzieci były zachwycone!”, czyli ferie z Kartuskim Centrum Kultury

Pełne atrakcji były ferie zorganizowane przez Kartuskie Centrum Kultury. Dzieci biorące udział w zajęciach nie mogly narzekać na nudę.

no images were found

Podczas ferii z Kartuskim Centrum Kultury odbyły się m.in. zajęcia w Somoninie, które miały na celu integrację dzieci z podopiecznymi z Ośrodku Terapii Zajęciowej o obniżonej sprawności ruchowej oraz intelektualnej. Dzieci miały zobaczyć i doświadczyć, że nie wszyscy są tacy jak oni. Brały udział w różnego rodzaju warsztatach np. kwiatki z filcu, witraże w kształcie aniołków, serduszek, wykonywały pompony oraz pracowały z drewnem i gliną. W przerwie panie z ośrodka poczęstowały obecnych przepysznymi goframi w pierwszym tygodniu i racuchami w drugim tygodniu.

Kolejne zajęcia odbywały się w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Były to spotkania z przyrodą. Głównymi bohaterami zajęć były pająki – Pająk naszym przyjacielem. Grupa starsza w drugim tygodniu natomiast poznała lepiej ptaki jakie występują w Polsce. Potem pod lupą mogły oglądać różne owady.

Reklamy

Odbyły się także wyjazdy do Gdańska do kina na seans – I tydzień – „Gnomy rozrabiają” oraz II tydzień „Paddington 2”. Dzieci były zachwycone. Oglądały filmy „wcinając” popcorn. W drodze powrotnej odwiedziły Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie. Miały okazję zobaczyć jak wyglądały mundury, kaski oraz wozy strażackie sprzed lat. Mogły również uruchomić syrenę która zwołuje wszystkich ochotników do pożaru.

Czwartego dnia ferii dzieci poszły do Centrum Inicjatyw Edukacyjnych na warsztaty pt. „Porwane książki” . zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci do czytania książek . Porywacz książek przestał się pojawiać i kraść książki kiedy dzieci zaczynały czytać i szukać porwanych książek .

Druga część dnia spędzona w przemiłym towarzystwie a mianowicie wśród alpak i lam. Te zwierzęta przyjechały z Zagrody w Nowej Hucie . Dzieci spacerowały z alpakami w parku, karmiły je marchewkami . Zwierzęta te działają bardzo uspokajająca i wprowadzają miłą atmosferę i w pozytywny sposób motywują do działania. Przy okazji dzieci wyklejały alpakową wełną szkice tych sympatycznych zwierzaków.

Ostatniego dnia dzieci działały w kuchni. Było to dzień kulinarny a także organizowały dla siebie bal na zakończenie. Wspólnie przygotowywały kolorowe i zdrowe kanaki, ciasteczka oraz sałatki owocowe. W drugim tygodniu dzieci przygotowywały również szejka.

Na koniec dzieci miały okazję zobaczyć inny wymiar teatru to znaczy był to teatr lalek drewnianych poruszanych za pomocą sznureczków. Każde z dzieci miało możliwość pobawienia się , dotknięcia tych zabawek, które pierwotnie były statycznymi rzeźbami. otrzymały one życie od swojej twórczyni, jaką jest Irena Brzeska.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*