W Gaju Świętopełka nastąpi wiele zmian. Niedługo postawione zostaną nowe ławki, kosze, a także powstanie plac zabaw i siłownia zewnętrzna fot. E.Lejk / zKaszub.info

Będą nowe ławki, kosze na śmieci i plac zabaw… Gaj Świętopełka czekają kolejne zmiany

Stoły do gry w szachy, siłownia zewnętrzna, plac zabaw, stoły do gry w ping-ponga… To tylko niektóre nowości, jakie niedługo zobaczymy w Gaju Świętopełka w Kartuzach.

W Gaju Świętopełka nastąpi wiele zmian. Niedługo postawione zostaną nowe ławki, kosze, a także powstanie plac zabaw i siłownia zewnętrzna fot. E.Lejk / zKaszub.info

Jak informuje nas Sylwia Biankowska, Zastępca Burmistrza Kartuz, w Gaju Świętopełka pojawi się czternaście nowych ławek (w tym cztery z oparciem), a także dziesięć dodatkowych koszy na śmieci. Dodatkowe ławki i kosze na odpady powinny się pojawić w gaju w ciągu najbliższych 2 tygodni.

Jest miejsce dla rowerzystów, będzie także dla najmłodszych mieszkańców oraz tych lubiących aktywnie spędzać wolny czas, niekoniecznie na dwóch kółkach. W Gaju Świętopełka już niedługo pojawi się wiele nowych atrakcji.

Reklamy

Dla najmłodszych powstanie plac zabaw.  Stanowić go będą cztery urządzenia zabawowe o charakterze sprawnościowym (sześciokąt sprawnościowy, pomost liniowy, kompleks sprawnościowy oraz stożek duży) i tablica z regulaminem na projektowanej nawierzchni piaszczystej wraz z ogrodzeniem. 

Siłownia zewnętrzna składać się będzie z sześciu urządzeń (biegacz, orbitrek, wioślarz, wyciąg górny + wyciskanie śledząc dostosowane dla osób niepełnosprawnych, twister + wahadło, prasa nożna) i tablicy z regulaminem na projektowanej nawierzchni trawiastej. Dwa stoły do gry w szachy, dwa stoły do ping-ponga, dwa stojaki na rowery zamontowane będą na projektowanej nawierzchni z kostki betonowej. Cztery ławki i dwa kosze na śmieci usytuowane będą przy chodniku. 

Do placu zabaw i siłowni wykonane będzie dojście-chodnik z kostki betonowej. Cały teren dowiązany będzie poziomem do poziomu istniejącego chodnika prowadzącego na „Wyspę Łabędzią”, a wokół niego utworzona będzie skarpa obsiana trawą.

Na ten cel Gmina Kartuzy uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018. Więcej o projekcie tutaj. 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*