fot. CITY TRAIL Team

CITY TRAIL w Trójmieście: 5 km po lodzie [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL w Trójmieście tym razem odbył się w Gdańsku. Zawodnicy musieli biec po lodzie. Przydały się kolce i nakładki na buty. Najszybciej do mety dotarli Monika Czapiewska i Michał Rolbiecki.

CT_Trójmiasto_1

Zdjęcie 1 z 6

Fot. CITY TRAIL Team

CITY TRAIL w Trójmieście: klasyfikacja kobiet

Monika Czapiewska to rekordzistka gdańskiej trasy CITY TRAIL. W trwającej edycji wygrała już trzy biegi (raz była druga) i po dzisiejszych zawodach została liderką klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo może odebrać jej jedynie niestartująca dzisiaj Ewelina Paprocka, ale żeby tak się stało musi ona wygrać ostatni w sezonie bieg, który odbędzie się 26 marca w Gdyni.

Czas Moniki Czapiewskiej to tym razem 20:06. Drugie miejsce zajęła Monika Rolbiecka (20:54), a trzecie Julia Dias (21:16).

W rywalizacji mężczyzn z drugiego zwycięstwa w sezonie cieszył się Michał Rolbiecki. – Dzisiejsza wygrana to duże zaskoczenie. Trasa oblodzona i bardzo wymagająca, kolce pomagały tak naprawdę tylko na podbiegach, na płaskich odcinkach i zbiegach niestety już nie. Początkowo w planie miałem trzymanie się jak najbliżej czołówki i atak na końcówce, ale po zbiegu na trzecim kilometrze okazało się, że mam z 60 m przewagi, a kiedy dobiegłem do 4 km tylko z jednym zawodnikiem – Michałem Czapińskim, wiedziałem że na finiszu wygram, bo akurat zbieganie w takich warunkach dobrze mi wychodzi – zamykam oczy i lecę – relacjonuje dzisiejszy bieg Michał Rolbiecki.

CITY TRAIL w Trójmieście: klasyfikacja mężczyzn

Czas Michała Rolbieckiego to dzisiaj 17:48. Drugi był Michał Czapiński (17:51), a trzeci – Radosław Piotrowski (18:14). W stawce zabrakło dzisiaj Łukasz Kujawskiego, który ma na koncie dwa zwycięstwa oraz jedno drugie miejsce i jeśli pojawi się na marcowym biegu będzie zapewne walczył o wygraną w „generalce”.

Wśród startujących dzisiaj zawodników nie zabrakło nowicjuszy. – Jestem początkującym biegaczem, więc nie przygotowywałem się szczególnie na takie warunki. Cóż, poradziłem sobie średnio, ale chciałem się po prostu zmierzyć sam ze sobą. Te zawody to dla mnie takie wyzwanie. Startowałem już przed miesiącem w Gdyni i oceniam, że dzisiejsza trasa jest trudniejsza – za sprawą tego długiego podbiegu na początku – mówił na mecie jeden z zawodników – Maciej Romanowicz.

Na linii mety zameldowało się 335 osób. Nie zawiedli także najmłodsi uczestnicy cyklu CITY TRAIL Junior – w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało blisko 100 zawodników.

Ostatni już bieg CITY TRAIL Trójmiasto odbędzie się 26 marca na trasie w Gdyni (zawody CITY TRAIL odbywają się na zmianę w Gdańsku i w Gdyni). Podsumowanie edycji jest zaplanowane na 13 kwietnia. Będzie ono miało uroczysty charakter. Tego dnia zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą nagrodzeni.

Skomentuj:CITY TRAIL w Trójmieście: 5 km po lodzie [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*