CITY TRAIL Trójmiasto: Daniel Formela i Ewelina Paprocka ze znakomitymi wynikami [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL Trójmiasto: Daniel Formela i Ewelina Paprocka ze znakomitymi wynikami [ZDJĘCIA]

Niedzielne zawody CITY TRAIL Trójmiasto wygrali Daniel Formela i Ewelina Paprocka. Biegacze 5-kilometrowej trasie w Gdyni uzyskali znakomite wyniki. Daniel pobiegł 16:18, a Ewelina – 19:15. W biegu głównym pobiegło 360 zawodników, a w dziecięcych zmaganiach uczestniczyło 90.

IMG_8224

Zdjęcie 1 z 8

fot. CITY TRAIL Team

CITY TRAIL Trójmiasto: Daniel Formela

Daniel Formela debiutował w cyklu w poprzedniej edycji – podczas marcowego biegu ustanowił rekord trasy – 16:15. W niedzielnym biegu pobiegł zaledwie 3 sekundy wolniej.

– Dwa dni przed startem przejechałem całą trasę rowerem – mówi zwycięzca biegu. – Wiedząc, jakie warunki atmosferyczne ostatnio panowały, chciałem sprawdzić, jak wygląda podłoże, żeby nie być zaskoczonym podczas zawodów. Byłem zatem przygotowany, wiedziałem, że jest dużo więcej grząskiego piachu przed pierwszym kilometrem niż było w marcu, że są kałuże, a na zbiegach jest mokro i ślisko. Zdawałem sobie więc sprawę, że trudno będzie pobić rekord trasy – mówił tuż po biegu wicemistrz Europy w duathlonie. – Wystartowałem pierwszy od początku, ale Łukasz Kujawski gonił mnie cały czas. Między pierwszym a drugim kilometrem na chwilę mnie wyprzedził, ale zaraz wróciłem na pierwszą pozycję. Łukasz bardzo mocno naciskał na całym dystansie, ale być może był zaskoczony tym małym podbiegiem na końcu, bo finisz zaczął trochę wcześniej. Dzięki pomocy i wsparciu kibiców udało mi się wytrzymać do końca i zwyciężyć. Może się wydawać, że opowiadam o mistrzostwach świata, ale każda rywalizacja jest dla profesjonalnego czy zawodowego zawodnika równie istotna, bo pewne instynkty są stałe – bez względu na to, czy walczy się o przysłowiowe złote kalesony, czy o coś innego – dodaje Daniel Formela.

Zobacz też: City Trail w Trójmieście: piąty etap wygrali Magdalena

Dias i Michał Rolbiecki [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL Trójmiasto: Ewelina Paprocka

Doskonały wynik uzyskała najlepsza wśród pań – Ewelina Paprocka. Czas 19:15 jest rekordem trasy, poprawionym aż o 54 sekundy! Poprzedni rekordowy wynik należał do trzeciej dzisiaj Julii Dias. Warto zaznaczyć, że przed miesiącem Ewelina ustanowiła rekord gdańskiej trasy CITY TRAIL (cykl odbywa się na przemian w Gdańsku i Gdyni).

CITY TRAIL Trójmiasto: Marta i Rafał Rybarczykowie

Ciekawostką dzisiejszego biegu była sesja zdjęciowa Marty i Rafała Rybaczkowie. To para, która zaręczyła się podczas jednego z biegów CITY TRAIL. Oboje regularnie startują w tych przełajowych zawodach. – Lubimy atmosferę, jaka panuje podczas biegów CITY TRAIL, darzymy sympatią organizatorów, zawsze jest masa naszych znajomych, stąd pomysł by urządzić sesję podczas biegu – mówi Marta. – Nasze życie po ślubie? Nie czuję, by coś się zmieniło. Było dobrze i jest dobrze. Z ciekawszych planów chcemy wystartować wspólnie w maratonie w Kołobrzegu, gdzie jest klasyfikacja małżeństw – dodaje Rafał.

Skomentuj: CITY TRAIL Trójmiasto: Daniel Formela i Ewelina Paprocka ze znakomitymi wynikami [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*