City Trail w Trójmieście

City Trail w Trójmieście: środa ostatnim dniem zapisów

Czwarty z sześciu zaplanowanych biegów Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Gdyni na Małym Kacku. Start i meta na skraju ulicy Spokojnej.

no images were found

 – Naszym celem jest zachęcenie osób o różnym poziomie zaawansowania do aktywnego spędzania czasu – także jesienią i zimą – mówi Piotr Drążkiewicz, jeden z organizatorów cyklu. – To okres, kiedy dużo trudniej się zmotywować, a takie comiesięczne spotkania biegowe są dobrym powodem do wyjścia z domu. W naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować – nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania. U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.

Biegi w ramach Grand Prix City Trail odbywają się na dystansie 5 km.  Dzieciaki w zależności od wieku, startują na dystansach od 300 m do 2 km. 

Na biegi CITY TRAIL można zapisywać się przez stronę internetową www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 11 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne.

Zobacz też:  CITY TRAIL w Trójmieście: bieg wygrał Michał Rolbiecki [ZDJĘCIA]

Cykl CITY TRAIL odnotowuje w trwającym sezonie znaczące wzrosty frekwencji – również w Trójmieście. W trzech pierwszych imprezach edycji 2016/2017 wzięło udział łącznie 1080 dorosłych i 308 dzieci. We wrześniu frekwencja wyniosła 295 dorosłych i 94 uczestników CITY TRAIL Junior, w październiku odpowiednio 360 i 88, a w listopadzie – 425 i 126. W rekordowych zawodach poprzedniej edycji pobiegło 365 dorosłych. Przyrost frekwencji w biegu głównym wynosi zatem ponad 16 procent.

Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30 – w okolicy ulicy Spokojnej w Gdyni. Wtedy to rozpocznie pracę biuro zawodów. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Podsumowanie całego cyklu odbędzie się po zakończeniu części sportowej – około dwa tygodnie po ostatnim biegu, który w Trójmieście jest zaplanowany na 26 marca 2017.

Skomentuj: City Trail w Trójmieście: środa ostatnim dniem zapisów

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*