City Trail Trójmiasto

City Trail Trójmiasto: ostatni bieg już w niedzielę

City Trail Trójmiasto trwa już od października. Zawody odbywają się na przemian w Gdańsku i Gdyni. Ostatni bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 marca. Tym razem biegacze będą rywalizować na gdyńskiej trasie.

Fot.: materiały organiozatora

Elektroniczne zapisy do niedzielnego biegu trwają do końca dnia w czwartek, 10 marca na stronie http://citytrail.pl/login. Opłata to 15 zł. Do listy startowej będzie można dopisać się równieżw dniu zawodów – wtedy koszt udziału w biegu wzrośnie do 20 zł. Podobnie, jak podczas wszystkich poprzednich imprez, w ramach niedzielnych zawodów odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300m do 2km. Opłata to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu. Połowa z tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne. Zapisy odbywają się na tych samych zasadach, co w przypadku biegu na 5km.

Zobacz też: V Bieg Morsa w Garczynie: kąpiel na finał [ZDJĘCIA]

Średnia frekwencja z pięciu dotychczas rozegranych biegów to 320 osób. Rekordowym był bieg styczniowy, kiedy na trasie w Gdyni rywalizowało 365 biegaczy. W CITY TRAIL Junior średnia frekwencja z pięciu biegów wynosi 115 zawodników, a najwięcej młodych adeptów biegania pojawiło się na inauguracyjnych zawodach w Gdańsku – w październiku – 135.

Reklamy

– Staramy się przez cały rok, także zimą, docierać poprzez różne aktywności do szerokiej grupy osób w każdym wieku i zachęcać je do badań profilaktycznych, codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, czy profilaktyki finansowej. Jedną z nich jest właśnie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, które nawet podczas gorszej aury pogodowej nakłania Polaków do zwracania większej uwagi na własne zdrowie. Mamy nadzieje, że w tym biegu i kolejnych Polacy dadzą się namówić na odrobinę wysiłku i wspólnie z nami pobiegną w naprawdę słusznej sprawie, którą jest ich zdrowie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Zwycięzców klasyfikacji generalnej poznaliśmy już w poprzednich biegach. Wśród kobiet najlepszą została Magdalena Dias, a wśród mężczyzn – Oskar Przysiężny. W rywalizacji panów znane są również pozostałe miejsca na podium – drugą lokatę wywalczył Michał Rolbiecki, a trzecią – Łukasz Gurfinkiel. Wśród kobiet drugiego miejsca pewna jest Magdalena Święcka, trzecią lokatę zajmuje obecnie Małgorzata Tuwalska, ale szanse na najniższy stopień podium ma jeszcze Julia Dias.

Szósty, ostatni bieg, nie oznacza pożegnania z cyklem. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi spotkają się jeszcze raz – podczas oficjalnej uroczystości rozdania nagród i medali. Ceremonia zakończenia odbędzie się 22 marca, o godz. 18:30 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Skomentuj: City Trail Trójmiasto: ostatni bieg już w niedzielę

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*