City Trail w Trójmieście:

City Trail w Trójmieście: pierwszy bieg cyklu w Gdańsku [TERMINY, MAPY, ZDJĘCIA]

City Trail w Trójmieście startuje już po raz piąty. Pierwszy bieg z nowego cyklu odbędzie się w niedzielę, 25 września w Gdańsku. Zawody w ramach Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden będą odbywały się co kilka tygodni, aż do marca przyszłego roku. Zapisy trwają!

CITY_TRAIL_Trojmiasto_1

Zdjęcie 1 z 9

fot. Piotr Dymus

CITY TRAIL to ogólnopolska impreza, odbywająca się w 10 lokalizacjach – oprócz Trójmiasta, są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Trójmiasto jest jedyną lokalizacją, w której cykl jest podzielony na dwie trasy – biegi są organizowane na zmianę w Gdańsku (na terenie TPK w okolicy AWFiS) oraz w Gdyni (Mały Kack). W sumie jest sześć imprez, a aby ukończyć cykl, otrzymać pamiątkowy medal i zostać sklasyfikowanym, a być może walczyć także o nagrody, należy pobiec w co najmniej czterech.

Zobacz też: Kaszuby Biegają: Bieg o Złotą Górę [ZDJĘCIA]

 

City Trail w Trójmieście: pierwszy bieg w Gdańsku

Ścieżki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wyróżniają się w skali ogólnopolskiego cyklu. – Zdecydowanie to właśnie trasy w Gdańsku i Gdyni są naszymi ulubionymi. Obie są dość wymagające, ale i najbardziej malownicze – podkreśla Piotr Książkiewicz – organizator cyklu. – Dystans, jaki przygotowaliśmy – 5 km – jest odpowiedni zarówno dla zupełnie początkujących osób, jak i zaawansowanych, czy biegających zawodowo. Każdy może pokonać trasę w swoim tempie, bo nie mamy limitu czasu. Motywacją jest fakt, że po zakończeniu cyklu odbędzie się uroczysta gala z wręczeniem pamiątkowych medali i nagród dla najlepszych biegaczy – także w kategoriach wiekowych – dodaje.

Wielu z zawodników startujących w cyklu CITY TRAIL rozpoczynało swoją biegową przygodę właśnie podczas tych przełajowych piątek. – O CITY TRAIL dowiedziałam się przez przypadek. Były to moje początki biegania i od razu wiedziałam, że są to zawody dla mnie. Cykl ten wymaga systematyczności, o którą czasami trudno. Do tego odbywa się jesienią i zimną, a ja bardzo lubię biegać w tych porach roku. Dystans 5km nie jest wymagający, idealny do sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji. W CITY TRAIL najbardziej lubię panującą tam rodzinną atmosferę, świetna ekipę organizatorów, którzy mimo czasami trudnych warunków atmosferycznych robią wszystko, żeby każdy biegacz mógł pobiec i czuć się zwycięzcą – mówi Anna Łozienko, biegająca w cyklu od trzech lat.
Terminy i lokalizacje biegów CITY TRAIL w Trójmieście w sezonie 2016/2017:
25 września 2016 – Gdańsk
30 października 2016 – Gdynia
27 listopada 2016 – Gdańsk
15 stycznia 2017 – Gdynia
19 lutego 2017 – Gdańsk
26 marca 2017 – Gdynia

Reklamy

City Trail w Trójmieście: opłaty i pakiet startowy

Pojedynczy start to koszt 17,5 zł w przypadku płatności internetowej, bądź 25 zł jeśli opłaty dokonuje się w dniu zawodów. Jest też możliwość zapisania się od razu na cały cykl – pakiet sześciu biegów to koszt 80 zł. I tutaj tegoroczna nowość – w tej kwocie znajduje się również koszulka techniczna marki Salomon. Elektroniczne zapisy do pierwszego biegu trwają do końca dnia w środę, 21 września. Po tym terminie rejestracji można dokonać jeszcze w dniu biegu, w biurze zawodów.

CITY TRAIL Junior

W ramach zawodów organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1km, natomiast młodzież od 13 do 16 roku życia (kategoria D4) startuje na 2km.
Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Połowa z tych kwot jest przeznaczana na cele charytatywne. Najmłodsi – podobnie – jak dorośli otrzymują na koniec cyklu medale, a startujący w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 – dodatkowo nagrody za zajęte w cyklu miejsca. Wśród uczestników biegów do 7 lat nie będzie klasyfikacji stworzonej na podstawie miejsc na mecie, ale każdy, kto pobiegnie w edycji minimum 4 razy otrzyma nagrodę niespodziankę.

City Trail w Trójmieście: harmonogram biegów

Schemat każdej imprezy jest taki sam. O godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów. O 9:30 zaczynają rywalizację dzieci, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli startujący na dystansie 5 km.
W poprzedniej edycji Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście wystartowało łącznie 669 dorosłych biegaczy. Biegi dziecięco-młodzieżowe przyciągnęły 266 uczestników.

Skomentuj: City Trail w Trójmieście: pierwszy bieg cyklu w Gdańsku [TERMINY, MAPY, ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*