Żukowo. Rusza przebudowa ul. Pożarnej

Żukowo. Rusza przebudowa ul. Pożarnej

Prace przy węźle integracyjnym w Żukowie są już na ukończeniu. Przed wykonawcą ostatni etap robót – przebudowa ulicy Pożarnej. Tym […]

Prace przy węźle integracyjnym w Żukowie są już na ukończeniu. Przed wykonawcą ostatni etap robót – przebudowa ulicy Pożarnej. Tym samym na przełomie stycznia i lutego przewidywane są utrudnienia w poruszaniu się tą drogą. Niewykluczone też, że w niektóre dni droga będzie zupełnie zamknięta.

Utrudnienia w ruchu pojawią się na przełomie stycznia i lutego, a potrwają około dwa miesiące. Z uwagi na położenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, droga ta jest niezwykle istotna dla społeczności Żukowa. Wykonawca zapewnia, że będzie dokładał starań, aby przejazd ul. Pożarną był możliwy. Niewykluczone jednak, że będą takie dni, w których droga zostanie całkowicie zamknięta (z wyłączeniem przejazdu karetek i awaryjnych sytuacji).

Urząd Gminy Żukowo poinformuje o dokładnym terminie rozpoczęcia prac, gdy tylko będzie on znany. Samorząd sugeruje, aby planując wizytę w SPZOZ (lub innych obiektach przy ul. Pożarnej) w trakcie prac drogowych, kierowcy zostawiali samochody na parkingach, a resztę trasy pokonywali pieszo. Przy wjeździe na ul. Pożarną powstać ma również tymczasowe miejsce parkingowe.

Ponadto pojazd będzie można zaparkować również w kilku okolicznych miejscach, m. in.: na parkingu przy przystanku PKM obok Szkoły Podstawowej nr 1, na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2, na miejscach parkingowych wzdłuż ul. Armii Krajowej oraz na parkingu przy dworcu kolejowym Żukowo Wschodnie.

Zakres prac przy ul. Pożarnej jest bardzo szeroki. Nawierzchnia zmieni się na kostkę, powstanie oświetlenie, przebudowana zostanie infrastruktura podziemna, ponadto droga przejdzie też ogólną estetyzację.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*