Drużyna z Sierakowic ze srebrnym medalem Pucharu IX Międzynarodowego Turnieju o Puchar 59. dni Borów Tucholskich!

Miniony weekend upłynął zawodniczkom ,,expert’’ Pantery Sierakowice/Malbork pod znakiem rozgrywek międzynarodowych. Dziewczęta spisały się świetnie, plasując się ostatecznie na II miejscu.

Turniej o Puchar Borów Tucholskich w klubie Olimpico Malbork, wpisał się już w stały kalendarz rozgrywek i zawsze miło się spotkać z innymi drużynami z poza województwa pomorskiego. W tym roku klub wystawił drużynę w roczniku 2005-2006. Z Malborka udział wzięły dwie zawodniczki, a z Sierakowic, – gdzie mieści się szkółka ,,expert’’ Pantery Sierakowice/Malbork – 12 zawodniczek. Większość to nowo przybyłe, które dostały szanse zapoznać się z tym jak wygląda turniej miedzy dziewczynami.

Pierwszym rywalem drużyny były dziewczęta z UKS Grom Lubiewo. Zakończył się wygraną, tak jak i kolejny, stoczony z gospodarzami turnieju. Był to wymarzony początek rozgrywek dla sierakowickiej drużyny. Trzecie spotkanie było kolejną świetną rozgrywką z  GSS II Grodzisk Wielkopolski i wygraną. Mimo, iż przeciwniczki z tego zespołu były znacznie młodsze od „panter”, grały z ogromnym zaangażowaniem.

Kolejne mecze rozgrywały się już pod znakiem trofeów medalowych, w których wydarzyć mogło się już wszystko. Czwarty mecz został rozegrany z drużyną francuską – C.O.M.B. Bagneux, które górowały nad sierakowiczankami siłą, dojrzałością oraz brutalnością. Tymi cechami próbowały nadrobić brak w umiejętności gry fair play i brakiem znajomości zasad piłki nożnej. Jednak już w pierwszej połowie ładną bramką  popisała się Julia Cyman. Drużyna z Francji, pragnąc wyrównać wynik meczu, zastosowały bardzo brutalną oraz agresywną taktykę, skutkiem czego było wyeliminowanie trzech zawodniczek z gry. Ostatnia akcja ze strony Francji to rzut rożny. Dzięki podaniu w pole karne i dryblingu, zawodniczka z Francji ustaliła wynik meczu na 1-1.

Ostatni mecz na wagę pierwszego miejsca z GSS I Grodzisk Wielkopolski był bardzo zacięty. Dzięki wyrównanej grze obu stron wynik, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W ten sposób, nie przegrywając żadnego meczu, drużyna z Sierakowic, zakończyła turniej na II miejscu, zdobywając dodatkowo dwa wyróżnienia.

Najlepsza bramkarką turnieju została Zuzanna Płotka. Najlepszym strzelcem meczu zaś została Julia Wodzińska, zdobywając 10 bramek.

W turniejowy skład drużyny z Sierakowic weszły: Zuzanna Płotka, Julianna Cyman, Wiktoria Malek, Kinga Formela, Daria Sychta, Oliwia Gniba, Zuzanna Lemke, Weronika Klebba, Angelika Pawelczyk, Nikola Łachmacka, Julia Bulczak Julia Wodzińska oraz Julia Beeg.

DSC_0382[1]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*