Rybaki. Prowadził auto pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję. To nie wszystko

Rybaki. Prowadził auto pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję. To nie wszystko

Sroga kara czeka 23-latka, który pod wpływem alkoholu prowadził samochód i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem w Rybakach (gm. Somonino). Ponadto, jak się okazało, młody kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania.

Dzisiaj po godzinie 1 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Rybakach na drodze K20 (gm. Somonino) z udziałem osobówki i pojazdu ciężarowego. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 23-letni kierowca opla najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków, w skutek czego zderzył się z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku 42-letnim kierowcą scanii.

Reklamy

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący oplem 23-letni mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

23-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, kara do 2-óch lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto 23-letni kierowca opla odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*