XX Otwarty Turniej Szachowy o „Puchar Stolema”

XX Otwarty Turniej Szachowy o „Puchar Stolema”

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach rozegrany został jubileuszowy XX Otwarty Turniej o „Puchar Stolema”. Udział w turnieju wzięło prawie 90 szachistów, a potyczki przy desce szachowej rozegrano w 4 kategoriach. Turniej ten od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w szachowym środowisku Pomorza.

01

01
Obraz 1 z 30

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach „COPERNICUS” oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach zorganizowali XX Otwarty Szachowy Turniej o „Puchar Stolema”. Turniej odbył się w SP Nr 2 w Kartuzach w dniach od 08 do 09 czerwca 2019 r. Na turniej przybyło prawie 90 szachistów, a potyczki przy desce szachowej rozegrano w 4 kategoriach. Najmłodszą uczestniczką została Hanna Koc. Zwycięscy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a w turnieju OPEN nagrody pieniężne.  Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowo miła, przyjacielska i pozytywna atmosfera podczas całego turnieju oraz duch fair-play, w którym odbywały się pojedynki na szachownicach.

 

Wyniki prezentują się następująco:

Turniej OPEN:

1 miejsce – Koc Przemyslaw  6,0 pkt  Gdańsk

2 miejsce – Reshetniak Vitaliy  5,5 pkt Mińsk

3 miejsce – Kempiński Tomasz 5,5 pkt  KS Korona Zakrzewo

Reklamy


4 miejsce – Putlak Wojciech 5,0 pkt UKS Wda Lipusz

5 miejsce – Belczewski Jacek 4,5 pkt UKS SP 11 Skoczek Tczew

 

Turniej A ranking 1400 – 1600, dziewczęta:

1 miejsce – Kawala Camilla 4,0 pkt UKKS Biała Króla Pruszcz Gdański

2 miejsce – Tusk Weronika 3,5 pkt SP 2 Kartuzy

3 miejsce – Tusk Monika 3,0 pkt SP 2 Kartuzy

4 miejsce – Necel Agata 2,0 pkt Kartuzy

 

Turniej A ranking 1400 – 1600, chłopcy:

1 miejsce – Drywa Szymon 6,5 pkt SP Staniszewo

2 miejsce – Filipczyk Michał 5,0 pkt UKS Jantar Pruszcz Gdański

3 miejsce – Dechnik Marcel 5,0 pkt KSGu Tęcza Krosno Odrzańskie

4 miejsce – Wesołowski Piotr 5,0 pkt SP 2 Kartuzy

5 miejsce – Pawlikowski Artur 5,0 pkt  MKS EMDEK Bydgoszcz

 

Turniej B ranking 1100 – 1250, dziewczęta:

1 miejsce – Szelak Julia 5,0 pkt Gdańsk

2 miejsce – Koc Hanna 4,5 pkt Gdańsk

3 miejsce – Koc Agata 4,5 pkt Gdańsk

4 miejsce – Łajewska Anna 4,0 pkt  SP Staniszewo

5 miejsce – Kim Nadieżda 3,5 pkt Sopot

 

Turniej B ranking 1100 – 1250, chłopcy:

1 miejsce – Ignasiak Jacek 6,0 pkt  Gdynia Dąbrowa

2 miejsce – Zawada Ignacy 5,0 pkt  Gdańsk

3 miejsce – Kłopotek – Główczewski Ignacy 4,0 pkt SP 2 Kartuzy

4 miejsce – Grygiel Dawid 4,0 pkt  Akademia Primus Pruszcz Gdański

5 miejsce – Jary Aleksander 3,5 pkt SP 34 Gdynia

 

Turniej C ranking 1000, dziewczęta

1 miejsce – Zielińska Adriana 5,0  pkt  Gdańsk

2 miejsce – Labuda Zofia 4,5 pkt SP Staniszewo

3 miejsce – Koc Hanna 4,5 pkt Gdańsk

4 miejsce – Trocka Agata 2,0 pkt SP Staniszewo

5 miejsce – Kowalczuk Łucja 1,5 pkt SP 2 Kartuzy

 

Turniej C ranking 1000, chłopcy:

1 miejsce – Dolega Emilian 4,5 pkt Gdańsk

2 miejsce – Trepczyk Mateusz 4,5 pkt SP 2 Kartuzy

3 miejsce – Byczkowski Bartosz 4,0 pkt SP 2 Kartuzy

4 miejsce – Sieniek Jakub 4,0 pkt Kartuzy

5 miejsce – Klas Jonathan 3,0 pkt GSS Gdynia

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*