Kartuzy. Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Kartuzy. Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W czwartek 13 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego uczestniczenia w ruchu drogowym, propagowanie kultury komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W części teoretycznej uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy oraz test dotyczący pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej, a następnie umiejętnością jazdy rowerem po torze przeszkód.

Ostatnią konkurencją był przejazd rowerem przez „Miasteczko Ruchu Drogowego”. Zacięta rywalizacja uczestników konkursu towarzyszyła do samego końca. Po podliczeniu końcowej punktacji okazało się, że obie drużyny Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach awansowały do etapu powiatowego.

Reklamy

W klasyfikacji indywidualnej 1 miejsce w grupie 1 zajął Jan Sowirka ze Szkoły Podstawowej z Mirachowa, a 1 miejsce w grupie 2 zajął Krystian Wróbel ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.

02

Zdjęcie 1 z 41

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*