Już w sobotę Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Już w sobotę Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Wojewódzki Finał Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych. W zmaganiach wezmą udział najlepsze drużyny ze wszystkich powiatów w województwie pomorskim.

Gospodarzem wydarzenia będzie Zespół Szkolno-Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie (gm. Sierakowice). Organizatorami turnieju są Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, Polski Związek Motorowy Gdańsk, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Turniej BRD jest inicjatywą mającą na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie zasad bezpieczeństwa na drodze poprzez interaktywną formę rywalizacji. W zmaganiach weźmie udział 140 uczestników podzielonych na drużyny. Łącznie rywalizować będzie 40 zespołów podzielonych na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza kategoria wiekowa to uczniowie w wieku 10-12 lat, druga kategoria wiekowa to pozostali uczniowie szkół podstawowych.

Reklamy

Aby zakwalifikować się to etapu wojewódzkiego, każda z drużyn musiała zająć pierwsze miejsce w turnieju na szczeblu powiatowym. Turniej składa się z czterech konkurencji związanych z bezpieczeństwem drogowym. Są to: testy wiedzy BRD, jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Harmonogram turnieju:

8.30 – 9.45 – rejestracja uczestników
10 – 10.15 – rozpoczęcie turnieju, powitanie uczestników
od 10.30 – zmagania uczestników
około 16.30 – zakończenie turnieju

Zwycięzcy turnieju będą reprezentować województwo pomorskie podczas Finału Krajowego Turnieju BRD.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*