Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zobacz zdjęcia!

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zobacz zdjęcia!

Przedwczoraj w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na zawody przyjechały szkoły z sześciu gmin powiatu kartuskiego.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach w różnych konkurencjach, mających na celu podniesienie świadomości i umiejętności związanych z bezpieczeństwem na drodze. Podczas turnieju uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą teoretyczną rozwiązując test z wiedzy o bezpieczeństwie oraz test ze znajomości ruchu drogowego – przejazd przez skrzyżowania.

Ponadto rozwiązywali praktyczne problemy dotyczące pierwszej pomocy u pielęgniarki szkolnej, przejeżdżali przez tor przeszkód oraz przez wyznaczoną trasę na miasteczku ruchu drogowego. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego „Mała Szkoła” w Szopie okazali się bezkonkurencyjni wygrywając w obu kategoriach oraz zdobywając obie nagrody indywidualne. Po podsumowaniu wyników wyniki ukształtowały się w następujący sposób:

Reklamy

Kategoria: grupa I
1 miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie
2 miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
3 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach
4 miejsce – Szkoła Podstawowa w Chmielnie
5 miejsce – Szkoła Podstawowa w Wilanowie
6 miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuchomiu

Kategoria: grupa II
1 miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie
2 miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Przyjaźni
4 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach
5 miejsce – Szkoła Podstawowa w Chmielnie
6 miejsce – Szkoła Podstawowa w Szarłacie

Najlepszymi uczestnikami turnieju zostali: Krzysztof Reuter (grupa I), Daria Neubauer (grupa II), którzy wykazali się nie tylko świetną znajomością przepisów ruchu drogowego, ale również umiejętnością radzenia sobie w różnych sytuacjach na drodze. Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji turnieju firmie Sela Bike, gminom powiatu kartuskiemu oraz powiatowi kartuskiemu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, zwycięzcom życzymy wygranej na etapie wojewódzkim!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*