Gmina Żukowo. Gospodynie z Małkowa triumfowały

Gmina Żukowo. Gospodynie z Małkowa triumfowały

W zeszłą sobotę 9 marca odbył się XIX Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Żukowie. W tym roku o miano najlepszego KGW rywalizowało 14 kół, a zmagania odbywały się w pięciu konkurencjach.

Poziom był niezwykle wysoki, a jury miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie pierwsze miejsce w tegorocznej edycji turnieju zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Małkowa. Puchar oraz nagrodę główną wręczyli burmistrz Wojciech Kankowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke. W imieniu Starostwa Powiatowego w Kartuzach nagrodę wręczył starosta Bogdan Łapa.

Wśród konkurencji, w których panie z KGW mogły zaprezentować swoje umiejętności, znalazły się m. in. przygotowanie „Deseru wegetariańskiego z produktów lokalnych”, przygotowanie pamiątkowej tablicy „Tym żyło nasze koło”, pokaz mody „Babcia vis-a-vis z wnuczką na wybiegu”, a także scenka kabaretowa „Bo zdrowie jest najważniejsze”. Zwieńczeniem turnieju była konkurencja „W naszej gminie i powiecie – na nutę ludową”, w której KGW zaprezentowały swoje talenty muzyczne.

Reklamy

Oprócz zmagań konkursowych, publiczność mogła podziwiać występy artystyczne zespołu Sucovia Dance. Burmistrz po przywitaniu wszystkich gości, wręczył każdej pani wraz z przewodniczącym oraz dyrektorem SP w Leźnie po tulipanie z okazji Dnia Kobiet.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich to już tradycyjne wydarzenie w gminie Żukowo, które integruje lokalne społeczności i promuje działalność KGW. To doskonała okazja do zaprezentowania swoich talentów, umiejętności kulinarnych i kultywowania lokalnych tradycji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*