Węzeł integracyjny Sierakowice z unijnym dofinansowaniem

Węzeł integracyjny Sierakowice z unijnym dofinansowaniem! Inwestycja kosztować będzie 8,7 mln zł, z czego 5 mln to unijne dofinansowanie.

 


fot. CC0 Creative Commons

Poprawa atrakcyjności transportu zbiorowego i zwiększenie liczby osób z niego korzystających – to główne cele projektu. Zwiększona dostępność transportowa gminy to dla jej mieszkańców lepsza mobilność i bezpieczeństwo komunikacyjne w ruchu drogowym. W ramach inwestycji powstanie węzeł integracyjny oraz parkingi „park&ride” i „bike&ride”. Wybudowana zostanie nowa i rozbudowana istniejąca infrastruktura transportu zbiorowego, rozbudowany zostanie dworzec i inne obiekty obsługi podróżnych.

Zobacz też: Zmieniamy Kaszuby: rośnie jakość życia!

Projekt zakłada również rozbudowę i przebudowę ścieżek rowerowych wraz z systemem wypożyczalni roweru miejskiego na potrzeby dojazdów do węzłów integracyjnych. Powstanie ok. 11 km ścieżek rowerowych. Wybudowany zostanie przystanek autobusowy z miejscem dla 2 pojazdów oraz z wiatą przystankową. Całość terenu węzła objęta zostanie systemem monitoringu zintegrowanego z gminnym systemem. Szacuje się, że po zakończeniu realizacji projektu z usług węzła integracyjnego korzystać będzie rocznie prawie 12 tys. pasażerów.

Łączna wartość inwestycji to ponad 8,7 mln zł. Dofinansowania unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie blisko 5 mln zł.

Skomentuj: Węzeł integracyjny Sierakowice z unijnym dofinansowaniem

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*