W gminie Przodkowo rozstrzygnięto część konkursów na Dyrektora Szkoły

W gminie Przodkowo rozstrzygnięto część konkursów na Dyrektora Szkoły

Część konkursów na Dyrektora Szkoły została rozstrzygnięta w gminie Przodkowo. Od pierwszego września nastąpi zmiana Dyrektorów w dwóch placówkach: w SP w Przodkowie oraz w SP w Czeczewie.

 

Konkurs na Dyrektora placówki w Przodkowie wygrał jedyny kandydat Waldemar Klonowski, otrzymując pozytywną rekomendację komisji konkursowej. Dotychczasowy Dyrektor Szkoły Podstawowej Jerzy Soliwoda nie ubiegał się ponownie na to stanowisko. Wciąż jednak będzie pracować w Szkole jako nauczyciel.

W Szkole Podstawowej w Czeczewie także rozstrzygnięto konkurs. Na stanowisku Dyrektora stanie Joanna Grot, nauczycielka biologii, chemii oraz fizyki. Uzyskała pozytywną rekomendację komisji konkursowej i od września przejmie tę funkcję. Dotychczas Dyrektorem placówki był Jerzy Stachurski, który w tym roku odszedł na emeryturę. Związany ze Szkołą Podstawową w Czeczewie był od 27 lat. 

CZYTAJ TEZ: Jerzy Stachurski, wieloletni dyrektor szkoły w Czeczewie przeszedł na emeryturę [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Wilanowie Dyrektorem Szkoły Podstawowej nadal będzie Grażyna Grzenkowska. Komisja konkursowa ponownie zaakceptowała jej kandydaturę.

Jak informuje Wójt gminy Przodkowa Andrzej Wyrzykowski konkurs na Dyrektora w Szarłacie z przyczyn formalnych nie odbył się. Zostanie on powtórzony w sierpniu. Nie rozstrzygnięto także konkursu w Szkole Podstawowej w Pomieczynie. Startowała jedna osoba, ale nie uzyskała akceptacji komisji. 

Reklamy


-Będę rozmawiał z Pomorską Kurator Oświaty w sprawie powierzenia na rok funkcji obecnej Dyrektor, której rok brakuje do emerytury, i przeprowadzeniu konkursu w przyszłym roku. Jeśli się nie uda, przeprowadzimy konkurs ponownie w sierpniu.- mówił Wójt gminy Przodkowa Andrzej Wyrzykowski. 

Na pierwszego września zostaną powołane przez Wójta zarekomendowane przez komisję osoby, które będą pełnić funkcję Dyrektora w Szkołach: w Przodkowie, Czeczewie oraz Wilanowie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*