Kartuzy. Konkurs „Copernicus 2022” rozstrzygnięty. Zobacz zdjęcia!

Kartuzy. Konkurs „Copernicus 2022” rozstrzygnięty. Zobacz zdjęcia!

W środę 23 marca w kartuskiej „dwójce” już po raz 10. odbył się Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs „Copernicus 2022” pod honorowym patronatem burmistrza Kartuz. Celem konkursu było wyłonienie spośród uczestników najwszechstronniejszego ucznia, który wykazał się rozległą wiedzą z różnych dziedzin nauki (matematyki, geografii, fizyki, historii, j. polskiego i j. angielskiego), umiejętnością analitycznego i kreatywnego myślenia oraz wiadomościami o życiu i dziele wielkiego astronoma, patrona szkoły Mikołaja Kopernika.

Organizacją konkursu zajęły się polonistki z kartuskiej „dwójki” – Hanna Grzenkowska i Danuta Milewczyk, które przygotowały test – na wzór testu dla uczniów kończących szkołę podstawową – tematycznie związany z postacią Kopernika i astronomią oraz zestawy pytań za 1 lub 3 punkty z zakresu matematyki, fizyki, geografii, historii i języka polskiego. Podczas konkursu panowała miła atmosfera i sportowa rywalizacja.

O tytuł „Copernicus 2022” ubiegało się 8 uczniów z czterech szkół gminy Kartuzy: Szkoły Podstawowej w Brodnicy Górnej, Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kartuzach oraz szkoły gospodarzy. Po emocjonującej rywalizacji bardzo dobrze przygotowanych uczestników jury wyłoniło zwycięzców, którzy idą w ślady Kopernika, człowieka wszechstronnie wykształconego. Oto wyniki:

Reklamy

Tytuł „Copernicus 2022” zdobyła Wiktoria Wrońska – ZSZ w Kiełpinie

Tytuł I Wicemistrza zdobyła Natalia Piotrowska – SP w Brodnicy Górnej

Tytuł II Wicemistrza zdobyła Antonina Kwidzińska – SP Nr 2 w Kartuzach

Mistrzowie oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez burmistrza Kartuz i Radę Rodziców SP Nr 2. Gratulujemy uczestnikom, a zwłaszcza laureatom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności na miarę patrona „dwójki” Mikołaja Kopernika.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*