Tag: powiat kartuski

Region. Spacerował po mieście z narkotykami. Sprzedawał je małoletnim

Region. Spacerował po mieście z narkotykami. Sprzedawał je małoletnim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 18-letniego mieszkańca pow. kartuskiego, który miał przy sobie narkotyki. Mundurowi podczas kontroli znaleźli w bluzie mężczyzny tabletki ecstasy oraz amfetaminę. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty dotyczące posiadania i udzielania środków odurzających małoletnim. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O losie tego młodego mężczyzny zadecyduje dziś sąd.

Pow. kartuski. Kierowcy po narkotykach, alkoholu i bez „prawka” z ostatnich dni

Pow. kartuski. Kierowcy po narkotykach, alkoholu i bez „prawka” z ostatnich dni

Policjanci z Kartuz udaremnili dalszą jazdę pięciu kierowcom. Dwoje z zatrzymanych prowadziło samochód pod wpływem narkotyków, ponadto jednemu z nich zatrzymano już „prawko” za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo mundurowi zatrzymali w ciągu czterech dni trzech kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu, dwóch z nich nie miało uprawnień, a jeden spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

Pow. kartuski. 1 wypadek i 11 kolizji, czyli „majówka” na drogach

Pow. kartuski. 1 wypadek i 11 kolizji, czyli „majówka” na drogach

W miniony „majówkowy” długi weekend policjanci mieli do czynienia z jednym wypadkiem drogowym z udziałem nietrzeźwego kierowcy, a także z jedenastoma kolizjami drogowymi. Funkcjonariusze przypominają, że bezpieczna prędkość to ta, która dostosowana jest do natężenia ruchu, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Kartuzy. Radny Bystron o autobusowym połączeniu do Kościerzyny: „Do sprawy trzeba wrócić…”

Kartuzy. Radny Bystron o autobusowym połączeniu do Kościerzyny: „Do sprawy trzeba wrócić…”

„Zredagowałem wniosek do Zarządu Powiatu Kartuskiego, aby podjął czynności w kierunku likwidacji braku połączenia autobusowego na linii Kościerzyna – Kartuzy…” – informuje w mediach społecznościowych radny pow. kartuskiego Andrzej Bystron, według którego, w dobie dofinansowywania nowo powstałych linii, do sprawy należy wrócić. A co Wy sądzicie? Czy warto byłoby uruchomić autobusy z Kartuz do Kościerzyny?