Pow. kartuski. Kierowcy po narkotykach, alkoholu i bez „prawka” z ostatnich dni

Pow. kartuski. Kierowcy po narkotykach, alkoholu i bez „prawka” z ostatnich dni

Policjanci z Kartuz udaremnili dalszą jazdę pięciu kierowcom. Dwoje z zatrzymanych prowadziło samochód pod wpływem narkotyków, ponadto jednemu z nich zatrzymano już „prawko” za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo mundurowi zatrzymali w ciągu czterech dni trzech kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu, dwóch z nich nie miało uprawnień, a jeden spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

W ciągu ostatnich czterech dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach „wyeliminowali” z kartuskich dróg kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogli doprowadzić do tragedii.

Pierwsza zatrzymana osoba to 42-letni mieszkaniec pow. kartuskiego. Kartuscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli w piątek po godzinie 21 w Kiełpinie pojazd marki Honda, którym podróżował 42-latek. Dziwne zachowanie wskazywało na to, że mężczyzna może być nietrzeźwy lub pod wpływem narkotyków. Mundurowi zbadali 42-latka narkotestem, który wykazał, że prowadził on pojazd będąc pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie oraz przetransportowali go do szpitala w celu pobrania krwi do badań.

Reklamy

Kolejny zatrzymany kierowca to 37-letni mężczyzna. Dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie w piątek po godzinie 22 o zdarzeniu drogowym w Stężycy. Kierujący renaultem wjechał w ogrodzenie, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Kartuskim policjantom udało się ustalić, a następnie zatrzymać sprawcę kolizji. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 37-latka. Badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie około 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do kartuskiej komendy. Odpowie on za ucieczkę z miejsca zdarzenia, ale również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę w miejscowości Rąty. Policjanci skontrolowali 28-latka, który podróżował autem marki BMW. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie około 1,2 promila alkoholu. Ponadto podczas legitymowania i sprawdzenia 28-latka okazało się, że nie ma on uprawnień do prowadzenia samochodów. Mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz prowadzenie pojazdu pomimo braku uprawnień.

Trzeci nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przedwczoraj po północy w Kartuzach. Kartuscy policjanci skontrolowali 28-letniego kierowcę samochodu marki BMW. Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie około 1 promila alkoholu. Ponadto podczas legitymowania okazało się, że nie ma on uprawnień do prowadzenia. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu oraz za jazdę pomimo braku uprawnień.

Ostatni kierowca został zatrzymany przedwczoraj przed godziną 16 w miejscowości Brodnica Dolna. Kartuscy policjanci przeprowadzili kontrolę 25-letniemu kierowcy audi. Policjanci zauważyli dziwne zachowanie mężczyzny. Mundurowi zbadali kierowcę audi narkotestem. Badanie wykazało, że jest on pod wpływem narkotyków. Ponadto podczas legitymowania okazało się, że 25-latek kierował pojazdem pomimo zatrzymanego prawa jazdy za jazdę pod wpływem narkotyków.

Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czy też pod działaniem środka odurzającego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*