Pow. kartuski. Weekend na drogach – kierowcy z zakazem, pod wpływem alkoholu i z narkotykami

Pow. kartuski. Weekend na drogach – kierowcy z zakazem, pod wpływem alkoholu i z narkotykami

W weekend policja zatrzymała kolejnych kierowców „pod wpływem”, a także z zakazem prowadzenia pojazdów i posiadających przy sobie narkotyki. „Rekordzistą” okazał się 50-latek na skuterze – miał on w organizmie około 3. promili alkoholu.

Pierwszego kierowcę zatrzymano w piątek przed północą w Kartuzach. Był to 23-letni kierujący samochodem marki Audi, który, jak się okazało, był pod wpływem narkotyków. Ponadto miał przy sobie niedużą ilość amfetaminy.

Następnego uchwycono w sobotę przed godziną 17 w Sulęczynie. Okazał się nim 22-latek, prowadzący pojazd marki Peugeot, który wsiadł „za kółko” pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Również w sobotę przed godziną 15 w Goręczynie (gm. Somonino) zatrzymano 50-latka, kierującego skuterem, który, jak pokazało badanie, miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Reklamy

W niedzielę zaś po północy w Żukowie zatrzymano 41-letniego kierującego samochodem marki Renault. Okazało się, że, jak pokazało badanie, miał on w organizmie około 2 promili alkoholu. Kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi do 2. lat pozbawienia wolności, zaś za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*