Pow. kartuski. 1 wypadek i 11 kolizji, czyli „majówka” na drogach

Pow. kartuski. 1 wypadek i 11 kolizji, czyli „majówka” na drogach

W miniony „majówkowy” długi weekend policjanci mieli do czynienia z jednym wypadkiem drogowym z udziałem nietrzeźwego kierowcy, a także z jedenastoma kolizjami drogowymi. Funkcjonariusze przypominają, że bezpieczna prędkość to ta, która dostosowana jest do natężenia ruchu, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W miniony piątek, który rozpoczynał długi weekend, funkcjonariusze z kartuskiej drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał przed godziną 19.

Policjanci pojechali do Karwacji (gm. Sierakowice), gdzie wstępnie ustalili, że 21-letnia kobieta, jadąc renaultem w kierunku Kartuz, z nieznanych przyczyn zjechała na lewy pas drogi, po czym zderzyła się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku oplem, którym podróżował 39-letni mężczyzna.

Reklamy

Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowców. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek kierujący oplem miał w swoim organizmie około 1,5 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia kierowcy obu pojazdów zostali przetransportowani do szpitala. Policjanci wykonali oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia, dokumentację fotograficzną oraz szkic sytuacyjny.

Przez długi weekend kartuscy policjanci pracowali również na miejscu 11 kolizji drogowych. W każdym przypadku na sprawców funkcjonariusze nałożyli mandaty karne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*