Pow. kartuski. Andrzej Leyk: „Samorządy dobrze wykorzystały wielomilionowe wsparcie…”

Pow. kartuski. Andrzej Leyk: „Samorządy dobrze wykorzystały wielomilionowe wsparcie…”

Andrzej Leyk, członek Zarządu Pow. Kartuskiego zachęca samorządy do składania wniosków w 5. już edycji Polskiego Ładu. Nabór potrwa do 12 lipca. „Pozwoli to realizować kolejne inwestycje w naszych małych ojczyznach, lokalnych mniejszych i większych miejscowościach” – zwraca uwagę radny powiatu.

Rusza nabór wniosków do 5. już edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Rozwój Stef Przemysłowych. Nabór rozpoczął się 21 czerwca, a potrwa do 12 lipca (do godz. 17).

Kolejny raz samorządy mogą aplikować o bezzwrotne fundusze na inwestycje lokalne, m. in. na budowę lub modernizację infrastruktury drogowej, elektroenergetycznej, w tym oświetleniowej, technicznej drogowej bądź wodno-kanalizacyjnej, w tym elementów melioracji gruntu.

-Zachęcam włodarzy samorządów gminnych i powiatowych do składania wniosków, co pozwoli realizować kolejne inwestycje w naszych małych ojczyznach, lokalnych mniejszych i większych miejscowościach – apeluje Andrzej Leyk, członek Zarządu Pow. Kartuskiego. – Dotychczasowe rekordowe wielomilionowe wsparcie udało się samorządom dobrze wykorzystać i przeprowadzić wiele ważnych inwestycji.

A. Leyk wspomina również o oczekiwaniu na rozstrzygnięcie wniosków z tzw. PGR (aplikowały samorządy, na których terenie w przeszłości prowadziły działalność Państwowe Gospodarstwa Rolne).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*