Szansa uciekła – przegrana piłkarzy ręcznych SPR GKS Żukowo

Szansa uciekła – przegrana piłkarzy ręcznych SPR GKS Żukowo

W sobotę 14 kwietnia, do Żukowa zawitał kolejny zespół z czołówki tabeli I Ligi Piłki Ręcznej – OKPR Warmia Energa Olsztyn. Zespół z Warmii przyjechał w bardzo osłabionym składzie. Do protokołu zawodów, trener wpisał zaledwie 12 zawodników. Dodatkowo trzech z nich, w ogóle nie pojawiło się na boisku.

Pojawiła się olbrzymia szansa na sensacyjne zwycięstwo. Gospodarze dominowali od samego początku. W 18 minucie meczu, na tablicy wyników wynik brzmiał 9 : 3 dla SPR GKS. Bramki zdobywali m. in. : Grzegorz Dorsz, Wojciech Hajnos, Karol Radecki i Krzysztof Gądek. Tak wysokie prowadzenie już na początku, uśpiło gospodarzy. Bardziej doświadczony zespół z Olsztyna, dowodzony z ławki trenerskiej oraz boiska, przez byłego wielokrotnego reprezentanta Polski – Daniela Żółtaka – powoli nadrabiał straty. Do przerwy udało im się zmniejszyć przewagę do zaledwie jednej bramki (12:11).

W przerwie meczu przygotowaną niespodziankę dla kibiców. Specjalnie dla sympatyków zespołu zaprezentował się krótkim występem Regionalny Zespół Pieśni i Tańca BAZUNY.

Reklamy

Drugą część meczu również lepiej rozpoczęli goście i to zawodnicy z Żukowa, musieli bronić wyniku. Na tablicy wyników, praktycznie przez całą drugą połowę pojawiał się wynik remisowy. W 51 minucie goście wyszli nawet dwu-bramkowe prowadzenie. Ze strony SPR GKS próbował jeszcze walczyć Alan Benkowski, jednak doświadczenie rywali z Olsztyna pozwoliło im na utrzymanie przewagi. Praktycznie wykorzystali większość błędów zawodników z Żukowa. Niecelne rzuty SPR GKS, przeciwnicy zamieniali w bramki zdobywane z kontrataków.

Po zakończeniu meczu zawodnicy SPR GKS mieli olbrzymi niedosyt. Naprawdę była olbrzymia szansa na kolejne sensacyjne punkty.

Następny mecz odbędzie się 21 kwietnia, na wyjeździe – rywalem będzie zespół Mazura Sierpc. W Żukowie zawodnicy SPR GKS, w kolejny weekend (28-29 kwietnia), zmierzą się z drużyną MKS Grudziądz.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczów można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook (SPR GKS Żukowo). Serdecznie zapraszamy.

SPR GKS Żukowo – OKPR Warmia Energa Olsztyn 23 : 26 (12 : 11)

SPR GKS: Żurawski, Muńko – Radecki 2, Dorsz 7, Benkowski 4, Wenderski, Gądek 3, Hajnos 5, Didyk 2, Woźniak, Reseman.

Karne: 6/4.

Kary: 14 min. (Benkowski – 6 min., Gądek, Hajnos, Dorsz, Reseman – po 2 min.).

WARMIA: Kłodziński,Pikura – Hegier 3, Pasymowski, Sikorski 4, Golks 6, Żółtak 2, Dzieniszewski 9, Koledziński 2,

Karne: 1/1.

Kary: 8 min. (Hegier, Golks – po 4 min.).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*