Aż 721 biegaczy powitało wiosnę w Chwaszczynie! Padł wielki i niespodziewany rekord frekwencji! [ZDJĘCIA]

Aż 721 biegaczy powitało wiosnę w Chwaszczynie! Padł wielki i niespodziewany rekord frekwencji! [ZDJĘCIA]

W Chwaszczynie 9 marca 2019 o godz. 11.00 wystartowała IV Chwaszczyńska ’10. Dziesięć minut później odbył się bieg na 5 km. Łącznie w Chwaszczynie wystartowało 721 uczestników i uczestniczek z całej Polski!

DSC_0407

Zdjęcie 1 z 19

W biegu na 5 km metę pierwszy przekroczył Paweł Folta z Malborka. Wśród Pań zwyciężyła Katarzyna Klahs z krokowej. IV Chwaszczyńską ’10 zwyciężyli Patryk Błaszczyk z Ustki oraz Ewelina Paprocka z Luzina.

Oj działo się działo. – mówi jedna z biegaczek Bogumiła Trojanowska. I jak widać deszcz nam biegaczom nie przeszkadza, bo dla tak wspaniałych ludzi i organizatorów chce się biec. Było miło być u Was. – podsumowała swój pierwszy bieg w sezonie.

Reklamy

Pokonanie trasy nie było łatwe ze względu na warunki pogodowe, natomiast satysfakcja z ukończenia biegu była ogromna. Oprócz biegów na 5 km i 10 km odbyły się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Zbieraliśmy także nakrętki dla Milenki – dziękujemy za okazane wsparcie.
Wśród uczestników imprezy wylosowane zostały telewizor i wyciskarka wolnoobrotowa oraz inne liczne nagrody.

Ta liczba uczestników była dla nas niezwykłą niespodzianką – mówi Henryk Miotk, Dyrektor Kaszuby Biegają. Bardzo się cieszę, że aż 721 osób postanowiło rozpocząć sezon biegowy razem z nami – razem z Kaszuby Biegają. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Radzie Sołeckiej z Chwaszczyna na czele z Sołtys – Aleksandrą Nosel, Gminie Żukowo, Straży Pożarnej, Policji, służbom medycznym, sponsorom, mediom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie cieszyłaby się tak pozytywnymi komentarzami jakie spływają w naszą, jako organizatorów stronę. – kontynuował Dyrektor Miotk.

Podczas imprezy Zespół Kaszuby Biegają, w imieniu zawodników, kwiatami podziękował ustępującej sołtys Chwaszczyna – Jolancie Wiercińskiej, za 4-letnią współpracę. Organizatorzy wręczyli także kwiaty Aleksandrze Nosel, która w czwartek została wybrana nową szefową sołectwa. Ta zaprosiła biegaczy na następną – piątą edycję Chwaszczyńskiej ’10 już za rok.

IV Chwaszczyńska ’10 to prolog tegorocznej VII edycji Cyklu Kaszuby Biegają. Oficjalne rozpoczęcie, inauguracja, Cyklu już 7 kwietnia w Somoninie.

Wyniki bieg 5 km: https://zapisy.info/wyniki/118/pliki_wynikow/

Wyniki bieg 10 km: https://zapisy.info/wyniki/117/pliki_wynikow/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*