Cartusia 1923 Kartuzy rozpoczyna sezon 2019/20 [ZDJĘCIA]

Cartusia 1923 Kartuzy rozpoczyna sezon 2019/20 [ZDJĘCIA]

W Hotelu Miłosz w Kartuzach przy wspólnej, uroczystej kolacji i kawie oficjalnie zakończono udany i szczęśliwy sezon, w którym Cartusia 1923 Kartuzy wywalczyła mistrzostwo i awans. Spotkanie było także okazją do oficjalnego rozpoczęcia nowego sezonu – 2019/2020.

[Not a valid template]

W spotkaniu udział wzięli zawodnicy, trenerzy, zarząd, działacze oraz włodarz gminy Mieczysław Grzegorz Gołuński. Podziękowano burmistrzowi za dotychczasową życzliwość dla klubu oraz wspieranie i upowszechnianie piłki nożnej w gminie Kartuzy.

Burmistrz w swoim wystąpieniu pogratulował drużynie awansu, a także zadeklarował dalsze wsparcie dla klubu oraz wspomniał o planach rozbudowy budynku stadionowego i remoncie pomieszczeń socjalno- biurowych. Dorównać mają one estetyką do pięknego stadionu, którego budowa jest już w fazie końcowej.

Reklamy

Oprócz burmistrza głos zabrali także: Prezes Klubu Tadeusz Orczykowski oraz trener Błażej AdamusPogratulowali drużynie awansu oraz przedstawili oczekiwania i plany w nowym sezonie 2019/2020. Warto wspomnieć, że trener Błażej Adamus niedawno z powodzeniem ukończył kurs trenerski UEFA A.

Ruszają przygotowania do nowego sezonu

Już dzień po spotkaniu ruszyły treningi przygotowujące do pierwszego meczu nowego sezonu. Jak zapowiada trener Błażej Adamus, cel na ten sezon to walka o trzy punkty w każdym spotkaniu.

– Koniec urlopu, ukończenie kursu trenerskiego UEFA A, a teraz przygotowania do sezonu 2019/2020 w IV lidze. Pełni optymizmu rozpoczynamy treningi i przygotowujemy się do pierwszego meczu. Cieszy nas, że wracamy do IV ligi. Przed nami między innymi derby z Kaszubią Kościerzyna, czy spotkania z Gryfem Słupsk, Pogonią Lębork, rezerwami Arki Gdynia i Lechii Gdańsk i wiele innych emocjonujących spotkań.- zapowiada trener Błażej Adamus.– Zawsze gra się o najwyższe cele. Przede wszystkim nie chcemy w tym sezonie zawieść siebie, jak i kibiców. Chcemy udowodnić, że tamten spadek z ligi był jedynie przypadkiem i spokojnie poradzimy sobie w IV lidze – dodaje.

Pełen optymizmu jest także kapitan zespołu Marcin Adamkiewicz. Jak deklaruje, w każdym meczu zespół będzie walczył o trzy punkty.

– Na pewno widać w zespole duże zadowolenie po wywalczonym mistrzostwie i awansie. Od początku poprzedniego sezonu był to nasz cel i takie „małe marzenie”, dlatego tym bardziej pełni optymizmu rozpoczynamy przygotowania do sezonu w IV lidze. Choć wiele osób nie wierzyło, że jesteśmy w stanie tego dokonać, pokazaliśmy wolę walki i w każdym kolejnym meczu udowadnialiśmy, że się mylą. Cartusia 1923 Kartuzy dalej może być ważnym punktem na pomorskiej mapie piłkarskiej. W tym sezonie chcemy walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie – mówi Marcin Adamkiewicz.

Pierwszy mecz sezonu 2019/20 już 10 sierpnia o godz. 11 w Kartuzach. Pierwszym przeciwnikiem kartuskiego zespołu będzie zespół Powiśle Dzierzgoń. Serdecznie zapraszamy kibiców!

Plan sparingowy przed rundą jesienną 2019/2020:

20.07 – Gedania 1922 Gdańsk

27.07 – MKS Władysławowo

30.07 – Amator Kiełpino

03.08 – GKS Przodkowo

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*