fot. Elżbieta Lejk /zkaszub.info

Wręczono Gminne Nagrody Sucovia!

W Restauracji „Jagoda” w Żukowie po raz kolejny odbyła się Gala rozdania Gminnych Nagród „Sucovia”. W tym roku wręczono siedem statuetek.

no images were found

Ponownie Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Witoldem Szmidtke dokonali wręczenia statuetek osobom, firmom i stowarzyszeniom, które swoimi działaniami najsilniej wpływają na rozwój gminy oraz w sposób szczególny promowały ją. Wśród zaproszonych gości byli m.in. posłowie na sejm: Stanisław Lamczyk i Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Radny Sejmiku Wojewódzkiego Dariusz Męczykowski. Na gali w restauracji Jagoda nie zabrakło również Starosty Powiatu Kartuskiego Janiny Kwiecień oraz Wicestarosty Bogdana Łapy.

Uroczystą galę otworzył Burmistrz Wojciech Kankowski. Po przywitaniu zgromadzonych, podziękował on za pracę rzetelną pracę kapitule. W tym roku w jej składzie znaleźli się: Aleksandra Rogalewska, Alicja Pyszka, Andrzej Karczewski, Tyberiusz Treder, Albin Bychowski, Jan Żółtkowski i Józef Belgrau.

Reklamy

Nagrody przyznano w kategoriach: kultura, sport, inicjatywa społeczna, gospodarka oraz edukacja. Zgłoszeń kandydatów dokonali mieszkańcy gminy Żukowo. Spośród rekordowej ich liczby – bo aż 40 – wyłoniono 11 nominowanych. Zostały przyznane również Nagroda Specjalna Burmistrza oraz Nagroda Honorowa – Mecenat.

Wieczór uświetnił występ Siergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers. Galę zaś poprowadziła Bożena Olechniewicz.

 

LAUREACI:

Nagroda Specjalna Burmistrza: Małgorzata Lewińska – wieloletni pedagog, od 11 lat aktywnie działa wraz z uczniami i absolwentami w zbiórce WOŚP.

Nagroda Honorowa: Restauracja „Mulk” – firma wspiera zespół dziecięco-folklorystyczny Mulczi z Miszewa, pomaga przy organizacji Festiwalu Filmów Kaszubskich i Finałach WOŚP.

Kategoria Sport: sekcja lekkoatletyczna GKS Żukowo – za ubiegłoroczne świetne wyniki na szczeblu wojewódzkimi i ogólnopolskim.

Kategoria Kultura: Edmund Szymikowski – hafciarz i promotor żukowskiej szkoły haftu. Autor licznych publikacji z zakresu haftu kaszubskiego, twórca autorskiej teki haftu inspirowanej szkołą żukowską. 

Nominowani: KGW Chwaszczyno oraz Robert Redlicki.

Kategoria Inicjatywy Społeczne: projekt „Szlachetna Paczka” – ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. W ciągu 4 lat rejonowi Kartuzy udało się dotrzeć z pomocą do 189 rodzin, w tym 50 z terenu gminy Żukowo.

Nominowani: ks. Krzysztof Sagan oraz Lidia Cedrowska.

Kategoria Gospodarka: Zakład Produkcyjny Alexander – zajmuje się produkcją gier planszowych oraz zabawek, które eksportuje do wielu krajów. Od początku istnienia swoją siedzibę ma w Chwaszczynie. Firma świetnie rozwija się. Udziela również pomocy rzeczowej dla szkół w gminy Żukowo, straży pożarnej, sportowcom.

Nominowani: Restauracja „Mulk” oraz Ecofarma Kaszubska.

Kategoria Edukacja: Hanna Gruba – nauczciel języka kaszubskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie.  Od początku swojej pracy w Żukowie organizuje warsztaty haftu kaszubskiego, od dwóch lat z jej inicjatywy w szkole działa zespół wokalno-taneczny „Niezabótczi”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*