Sukces uczniów z sierakowickiego ZSP w Konkursie Wiedzy o Pomorzu

Silna motywacja i wielka wiedza – te dwa czynniki zawiodły młodzież z placówki w Sierakowicach na znakomite miejsca w konkursie wiedzy o naszym województwie. Po raz trzydziesty pierwszy zorganizował go Klub Studencki „Pomerania”.

1-zsp_sierakowice (2)

1-zsp_sierakowice (2)
Klub Studencki „Pomorania”, zrzeszający studentów z trójmiejskich uczelni wyższych, działający przy Zarządzie Głównym Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, już po raz XXXI zorganizował Konkurs Wiedzy o Pomorzu. W sobotę, 24 marca 2018 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał konkursu wiedzy o Pomorzu.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Sierakowicach reprezentowali uczniowie: Mateusz Domaszk, Magdalena Cichosz, Ewelina Ruszkowska i Agata Stanisławska.

W wielkim finale turnieju wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczniów z całego Pomorza. Reprezentanci ZSP wypadli bardzo dobrze. Dzięki silnej motywacji i wielkiej wiedzy, Magdalena Cichosz zajęła pierwsze miejsce. Mateusz Domaszk dostał się do finałowej siódemki i ostatecznie zajął dobre piąte miejsce. Udział w rywalizacji pozwolił nabyć nowe doświadczenia, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz książki napisane w języku kaszubskim.

Przy okazji wizyty na Uniwersytecie Gdańskim przedstawiciele klubu studenckiego „Pomorania” oprowadzili uczestników konkursu po kampusie uniwersyteckim. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*