fot. ZSP Sierakowice

Sukces uczniów z sierakowickiego ZSP w Konkursie Wiedzy o Pomorzu

Silna motywacja i wielka wiedza – te dwa czynniki zawiodły młodzież z placówki w Sierakowicach na znakomite miejsca w konkursie wiedzy o naszym województwie. Po raz trzydziesty pierwszy zorganizował go Klub Studencki „Pomerania”.

[Not a valid template]Klub Studencki „Pomorania”, zrzeszający studentów z trójmiejskich uczelni wyższych, działający przy Zarządzie Głównym Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, już po raz XXXI zorganizował Konkurs Wiedzy o Pomorzu. W sobotę, 24 marca 2018 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał konkursu wiedzy o Pomorzu.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Sierakowicach reprezentowali uczniowie: Mateusz Domaszk, Magdalena Cichosz, Ewelina Ruszkowska i Agata Stanisławska.

Reklamy

W wielkim finale turnieju wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczniów z całego Pomorza. Reprezentanci ZSP wypadli bardzo dobrze. Dzięki silnej motywacji i wielkiej wiedzy, Magdalena Cichosz zajęła pierwsze miejsce. Mateusz Domaszk dostał się do finałowej siódemki i ostatecznie zajął dobre piąte miejsce. Udział w rywalizacji pozwolił nabyć nowe doświadczenia, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz książki napisane w języku kaszubskim.

Przy okazji wizyty na Uniwersytecie Gdańskim przedstawiciele klubu studenckiego „Pomorania” oprowadzili uczestników konkursu po kampusie uniwersyteckim. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*