Żyj zdrowo, daruj życie – akcja krwiodawstwa w ZSP Sierakowice

Żyj zdrowo, daruj życie – akcja krwiodawstwa w ZSP Sierakowice

Po raz piąty społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia w Sierakowicach wzięła udział w akcji krwiodawstwa. Tym razem życiodajnym płynem podzieliły się 33 osoby.

Wtorek 5 lutego był dniem, gdy przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych i Branżowej Szkole Pierwszego Stopnia w Sierakowicach już po raz piąty, pojawił się krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska. Od godziny 9:00 do godziny 13:00 uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i lokalni mieszkańcy mogli obdarować innych własną krwią. Obowiązkiem każdego chętnego do oddania krwi było wypełnienie ankiety dotyczącej stanu zdrowia oraz rozmowa z lekarzem.

W wyniku tegorocznej akcji zebrano 6,300 litrów krwi. Niestety nie udało pokonać się ubiegłorocznego wyniku. Do oddania krwi zarejestrowały się trzydzieści trzy osoby. Dwanaście osób oddało krew pierwszy raz w życiu. Wśród zarejestrowanych były osoby, które chciały oddać krew, niestety ze względów zdrowotnych nie przeszły weryfikacji wstępnej.

Reklamy

– Cieszy nas fakt, że wśród nas są osoby, które potrafią bezinteresownie pomagać i dzielić się tym, co najcenniejsze – własną krwią – mówią organizatorzy akcji.

Promocja krwiodawstwa i zaangażowanie szkolnych społeczności w taką akcję to jedno z działań, które zostały w ramach kontynuacji konkursu powiatowego ,,Żyj zdrowo, daruj życie’’.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*