Uczniowie ZSP w Sierakowicach na fali sukcesów!

Uczniowie ZSP w Sierakowicach na fali sukcesów!

Młodzież z ZSP Sierakowice po raz kolejny jest na fali sukcesów. Uczniowie placówki ponownie pochwalić mogą się wysokimi osiągnięciami konkursów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

zsp sierakowice sukcesy 2019

„Uczeń, od którego nigdy nie wymaga się nic takiego, czego nie może zrobić, nigdy nie zrobi wszystkiego, co może.” Słowa angielskiego filozofa J.S. Milla w sposób dostrzegalny przyświecają nauczycielom sierakowickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Po raz kolejny uczniowie placówki pochwalić się mogą imponującymi sukcesami.

X Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Finansów i Rachunkowości

Po raz kolejny w tym roku uczniowie ZSP wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. W środę, 6 marca w szkole odbył się etap szkolny tegoż konkursu. W typ etapie najwyższą ilość punktów uzyskali: Maciej Lis, Katarzyna Cirocka, Patrycja Czaja z klasy IV TE.

Reklamy

Reprezentowali oni szkołę w finale X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Finansów i Rachunkowości. Odbył się on 20 marca na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. Spośród reprezentantów kilkunastu szkół, Maciej Lis zajął III miejsce oraz otrzymał nagrodę pieniężna w wysokości 400 zł.

V Wojewódzki Konkurs Nakrywania Stołów

Na początku kwietnia w Zespole Szkół Hotelarsko- Gastronomicznych w Gdyni odbył się V Wojewódzki Konkurs Nakrywania Stołów. W zmaganiach konkursowych wzięły udział uczennice z III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Julia Szultka, Dominika Prena, Urszula Labuda i Martyna Pobłocka. W konkursie rywalizowało 17 dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z województwa pomorskiego.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności nakrywania, przygotowywania menu oraz dekorowania stołów. Ocenie podlegała też zgodność z tematem tegorocznej edycji, którym był „Jubileusz”.

Jury, składające się z przedstawicieli pracowników trójmiejskich hoteli, doceniło umiejętności i kreatywność uczennic z Sierakowic. Obydwie drużyny odniosły sukces, zdobywając najwyższe nagrody:
– nagroda główna konkursu GRAND PRIX – Julia Szultka, Dominika Prena;

– I miejsce w konkursie – Urszula Labuda, Martyna Pobłocka.

Oprócz dyplomów uczennice otrzymały nagrody w postaci książek kucharskich, kuponów do księgarni, voucherów na kolacje w trójmiejskich hotelach i wizyty w spa.

zsp sierakowice sukcesy 2019

Konkurs naukowy w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

Sukcesem dla uczniów ZSP zakończył się również konkurs naukowy w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego i negatywnych skutkach spożywania alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych, w tym środków zastępczych zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kartuzach oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie. Wzięli w nim uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Somonina, Przodkowa i Sierakowic. Szkołę z Sierakowic reprezentowały Paulina Wolska i Weronika Kotłowska, które wykazały się największą wiedzą w etapie szkolnym. Po zaciętej rozgrywce finałowej laureatką konkursu została Paulina Wolska, zdobywając nagrodę główną w postaci kursu na prawo jazdy kat. B.

III Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV

Dobra passa nas nie opuściła uczniów również podczas finału III Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV, który odbył w Gdyńskim Centrum Filmowym. Młodzi twórcy zaprezentowali przed profesjonalnym jury autorskie filmy poświęcone tematowi HIV i AIDS. Gala finałowa, podczas której zaprezentowano dwanaście filmów wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji, składała się z części konkursowej oraz panelu edukacyjnego. II miejsce z filmem pod tytułem „Mały Książę” zdobyli uczniowie z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

Drużyna z Sierakowic – Laury Cyra, Roksany Itrych, Patryka Wiśniewskiego – otrzymała piękną statuetkę oraz bony na zakupy w Empiku w wysokości 2000zł.

Razem do zawodu

Uczniów ZSP nie zabrakło również w Gdyni w Centru Nauki EXPERYMENT na gali wręczenia nagród w konkursie „Razem do zawodu”. Aż cztery projekty realizowane w ZSP znalazły się w gronie finalistów. W branży „Środowisko” projektem wyróżnionym został „ASF — problem współczesnych rolników” realizowany przez uczniów klasy II TA. Projekt uczniów klasy I TA: „Jak nowy “Program Azotanowy” wpłynie na rolników z powiatu kartuskiego?” zajął II miejsce. W branży „BPO/SSC, usługi finansowe i biznesowe” na podium znalazły się aż dwa projekty. Miejsce III zajął projekt uczniów klasy III TE „Wzrok bez granic”.

Największym zwycięzcą okazał się jednak zespół realizujący projekt „Calcutors”, w skład którego wchodzili uczniowie klasy III TE: Daria Ciszkowska, Aldona Niklas, Nikola Pipiórka, Patrycja Rejmak oraz Przemysław Kamiński. Uczniowie zajęli I miejsce w swojej branży oraz przyznano im specjalną Nagrodę Rektora Sopockiej Szkoły Wyższej za najlepszy projekt. Każdy z uczniów zwycięskiego zespołu otrzymał również indeks na wydział ekonomiczny Sopockiej Szkoły Wyższej.

54255491_1788247731275923_5558256313219153920_o

Zdjęcie 1 z 9

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*