AIESEC „International Education”  w Sierakowicach

AIESEC „International Education” w Sierakowicach

Przy pomocy Międzynarodowych warsztatów kulturowo-językowych AIESEC Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach od roku 2016 wpajają dzieciom i młodzieży wartości związane z równością społeczną, ekonomiczną i polityczną oraz pomagają szlifować język obcy.

Międzynarodowe warsztaty kulturowo-językowe AIESEC są organizowane w wielu placówkach edukacyjnych, którym szczególnie zależy na promowaniu wśród uczniów oraz społeczności lokalnej postaw tolerancji i otwartości. Sprzyjają one szerzeniu świadomości wielokulturowości, a także są nie lada okazją do ćwiczenia komunikacji w języku obcym.

Przy pomocy takich właśnie zajęć Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach od roku 2016 wpajają dzieciom i młodzieży wartości związane z równością społeczną, ekonomiczną i polityczną oraz pomagają szlifować język obcy. Co bardzo cieszy, w tym roku do współpracy przy projekcie dołączyła także Szkoła Języków Obcych COGITO z Sierakowic.

Reklamy

Zima to ciężki okres, ale sierakowickiemu ZSP na trzy tygodnie na przełomie stycznia i lutego udało się przyciągnąć trochę słońca z Turcji i Indonezji. Gościli oni u siebie troje studentów kierunków związanych z turystyką, przemysłem i fizyką, którzy podjęli się prowadzenia zajęć kulturowo-językowych w różnej formie z uczniami w wieku od 5 do 20 lat. Zaprezentowali pełen wachlarz gier, zabaw, ćwiczeń i zadań projektowych. Zarażali swoim egzotycznym temperamentem i ciekawością świata.

Wspólnie spędzony czas zdecydowanie przyczynił się do podniesienia jakości nauczania w naszych szkołach. Przede wszystkim dał też uczniom możliwość wykorzystania umiejętności językowych w prawdziwym, a nie sztucznie wykreowanym środowisku. Pomogło im to pokonać barierę językową i nieśmiałość, nawiązać nowe znajomości, zachęciło ich do podjęcia współpracy i poszerzania horyzontów.

Kultura Wysp Indonezyjskich zaprezentowana przez Grace oraz wiedza o Turcji przybliżona za sprawą Zeynep i Mehmeta pochłonęły wszystkich bez reszty. Z drugiej strony goście byli pod ogromnym wrażeniem bogactwa tradycji i historii Polski.

Z przyjemnością pokazaliśmy im różne zakątki Kaszub i Pomorza, aby mogli się dzielić pozytywnymi wrażeniami po powrocie do domu i na uczelnie.

Tegoroczne warsztaty AIESEC „International Education” były bardzo pouczającym i ciekawym doświadczeniem, wymagającym wielkiego zaangażowania zarówno od młodzieży z Sierakowic jak i zagranicznych studentów.

-Cieszymy się, że ten sposób nauki języka i kultury już na stałe wpisał się w harmonogram roku naszych szkół i jesteśmy wdzięczni za wszystkie pozytywne reakcje, które on wywołuje – mówią uczniowie.

AIESEC ZSP 5

Zdjęcie 1 z 15

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*