Sport. Nikodem Bigus Mistrzem Polski kategorii 79 kg

W sobotę 10 września w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Weteranów w Kickboxingu Kick-Light, gdzie Nikodem Bigus został Mistrzem Polski w kategorii wagowej 79 kg. Na zawody przybyło 82 zawodników, reprezentujących 41 klubów. Medali dla kartuskich „Rebeliantów” było więcej.

Patryk Zaborowski, selekcjoner reprezentacji Polski w Kickboxingu Kick-Light Seniorów oraz szkoleniowiec Rebelii Kartuzy wystawił do zawodów mocny 9-osobowy skład. Zawodnicy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki pokazali charakter, stając aż w 5 finałach kategorii wagowych.

Wspomniany „Nikko” zdecydowanie wygrał 2 walki kwalifikacyjne. Walka finałowa z zawodnikiem Płocka była zacięta i wyrównana, w której więcej pomysłu i chłodnej głowy zachował mieszkaniec Kartuz. Srebrnymi medalami i tytułami wicemistrzów Polski w Kickboxingu Kick-Light 2022 zostało aż czworo „Rebeliantów”.

W kategorii 50 kg walczyła córka trenera i jedyna kobieta w ekipie – Nikola Zaborowska. Dwoje Kaszubów w finałach uległo aktualnym Mistrzom Świata z Włoch. Rafał Jaszczuk – kategoria Open i Patryk Rasch – 94 kg zdecydowanie wygrali pojedynki kwalifikacyjne i w finale ulegli mistrzom globu z Zielonej Góry i Odolanowa.

Passę brązowych krążków przełamał w końcu Piotr Stenka, który w dopiero w finale przegrał w kategorii wagowej do 89 kg. Dwa brązowe krążki przywieźli Patryk Frankowski 63 kg i Mikołaj Zygan 84 kg. Bez medalu wrócili Adam Kryszewski 74 kg i Robert Janaś.

-Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów pokazują, że nasz region żyje sportem. Wytrwałość i sumienna praca klubowa daje efekt. W przypadku Nikodema Bigusa to aż 10 lat oczekiwania na złoty medal Mistrzostw Polski – mówi Patryk Zaborowski. – Cieszę się że mogę pracować z tak zgraną grupą ludzi. Rebelia to coś więcej niż tylko drużyna. Gratulujemy wszystkim rywalizacji sportowej, dziękujemy sędziom za werdykty, a organizatorowi gratulujemy udanej imprezy.