„Worek” medali dla drużyny Patryka Zaborowskiego

„Worek” medali dla drużyny Patryka Zaborowskiego

Ostatniego dnia września w Sulejówku odbył się ogólnopolski turniej Poland Kickboxing Challange. Zawodnicy z całej polski rywalizowali w 3-ech formach walki kickboxerskiej w łącznej liczbie 251 zawodników z 30-stu klubów. Kaszubska Rebelia przywiozła z zawodów 17 medali, w tym aż 6 złotych.

Drużyna Patryka Zaborowskiego, szkoleniowca Rebelii Kartuzy, jak też kadry Polski w kickboxingu zdobyła 2. miejsce drużynowo w stylu kick-light we wszystkich grupach wiekowych. Wojownicy z Kaszub przywieźli aż 6 złotych medali, 7 srebrnych i 4 brązowe.

Start na Mazowszu to ogromny sukces dla Rebeliantów zważywszy na to, że połowa drużyny to debiutanci. Podopieczni Nikodema Bigus z młodzieżówki Rebelii przywieźli 5 medali. Zawodnicy w wieku 8-12 lat, reprezentujący Rebelię Kartuzy i Rebelię Sierakowice, zdobyli 2 złote, jeden srebrny i 2 brązowe medale w rywalizacji soft-contact.

Reklamy

Równie dobrze spisali się starsi koledzy, którzy zdobyli medale we wszystkich grupach wiekowych stylu kick-light. Wynik sportowy pokazuje, że zawodnicy Patryka Zaborowskiego świetnie czują się w tym stylu walki. Warto dodać, że właśnie w tym stylu trener Rebelii wygrywał wiele razy najwyższe laury z kadrą narodową podczas MŚ i ME.

-Cieszę się z tak dobrego wyniku w mocno obsadzonym turnieju. Pokazujemy że podczas nieobecności trzonu kadry klubu potrafimy wygrywać medale i stawać aż 13 razy w finale. Świetny jest też wynik podopiecznych Nikodema Bigusa podczas walk najmłodszych. Ogrom pracy włożony przez lata przynosi rezultat. Kilku młodych fighterów pokazało solidne walki, co napawa optymizmem na przyszłe starty. Dobry start kontrolny przed zbliżającymi Mistrzostwami Świata zaliczył Armin Wilczewski, tryumfując w kat. 79 kg seniorów – mówi P. Zaborowski.

Złote medale wywalczyli:

Blanka Szałach – 145 cm soft – contact
Grzegorz Socha – 155 cm soft -contact
Patryk Klamrowski – 47 kg kick-light kadet starszy
Bartosz Zając – 47 kg kick-light kadet młodszy
Armin Wilczewski – 79 kg kick-light senior
Łukasz Socha – 84 kg kick-light weteran

Srebrne medale:

Maja Zblewska – 145 cm soft-contact
Mateusz Zając – 57 kg kick – light kadet starszy
Dawid Piask – 52 kg kick-light kadet starszy
Nikodem Wilczewski – 69 kg kick-light junior
Norbert Utkała – 69 kg kick-light kadet starszy
Mikołaj Zygan – 84 kg kick-light senior
Dariusz Litwin – 84 kg kick-light weteran

Brązowe medale zdobyli:

Kornelia Hilla – 145 cm soft-contact
Bohdan Makhovskyi – 135 cm soft
Rafał Gruba +69 kg kick-light kadet starszy
Oskar Weiner + 69 kg kick-light kadet starszy

Bez medalu wrócili:

Antoni Piwka – 145 cm soft-contact
Robert Fierka – 79 kg kick-light junior

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*