Sport. Sukces „Rebelii” na Mistrzostwach Polski

Sport. Sukces „Rebelii” na Mistrzostwach Polski

Tytuł mistrza Polski, najlepszego „juniora starszego”, oraz 2 brązowe medale to dorobek Rebelii Kartuzy w Mistrzostwach Polski Low-kick Juniorów i Seniorów 2022. Złoty medal zdobył podopieczny Patryka Zaborowskiego – Kacper Śleszyński.

W dniach 1-3 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Low-kick. Tegoroczne zmagania ringowe przyciągnęły 362. zawodników z 92. klubów. Przystąpienie kickboxingu do dyscyplin olimpijskich oraz organizacja przez Polskę w 2023 roku Igrzysk Europejskich potęguje uczestnictwo w tej dyscyplinie.

Podopieczni Patryka Zaborowskiego zdobywają 3 medale, w tym złoty Kacpra Śleszyńskiego. Młody zawodnik startował w najbardziej obsadzonej wadze . Na swojej drodze musiał pokonać 4. zawodników, aby sięgnąć po tytuł „czempiona” i najlepszego „juniora starszego” turnieju. Walki Kacpra cechował stoicki spokój i dominacja nad przeciwnikami. Pierwszą walkę wygrał przez KO, natomiast wszystkie kolejne z dużą przewagą punktową.

Reklamy

Bardzo dobrze również spisała się dwójka debiutantów w ringowej odmianie kickboxingu – Emilia Gruchała-Węsierska, stając na 3. miejscu kategorii wagowej 52 kg juniorek oraz Kacper Bulczak, który podobnie jak Emilia przywozi na Kaszuby brązowy krążek w wadze open juniorów młodszych.

Poza strefą medalową uplasowali się: Margareta Kąkol 60 kg, Szymon Szyca 57 kg, Nikodem Wilczewski 63.5 kg jun, Kamil Kąkol 86 kg jun oraz jedyny senior Piotr Stenka, walczący w kategorii 86 kg.

-Start w mistrzostwach Polski Low-kick uważam za udany, zważywszy że 6 zawodników to debiutanci – mówi Patryk Zaborowski. – Wszyscy zawodnicy toczyli bardzo zacięte boje, a jedyne czego nam zabrakło to doświadczenia ringowego. Zbieramy informacje zwrotne i przygotowujemy się do kolejnych mistrzostw, których będziemy gospodarzem, a kibice będą mogli zobaczyć z bliska czempionat Polski K-1.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*