Kartuzy. Rok 2022 w liczbach „Rebelii”

Podsumowując mijający właśnie rok 2022, kartuska „Rebelia” pod wodzą Patryka Zaborowskiego może pochwalić się aż 29 medalami Mistrzostw Polski. Na tym oczywiście nie koniec. „Wierzymy, że ciążka praca jest wyznacznikiem sukcesu i cieszymy się, że możemy ją prezentować jako Kaszubi w rywalizacji krajowej i międzynarodowej” – mówi Patryk Zaborowski.

Rok 2022 obfitował w dwa powołania „Rebeliantów” na imprezy międzynarodowe. Kacper Śleszyński po zdobyciu dwóch ringowych złotych medali reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Kickboxingu Low-kick we Włoszech.

Tym razem zeszłoroczny srebrny medalista Mistrzostw Europy zdobył 9 miejsce. Na tej samej lokacie został sklasyfikowany drugi z reprezentantów kartuskiej „Rebelii” Nikodem Bigus podczas Mistrzostwach Europy w Turcji.

Dorobek Mistrzostw Polski to imponujące 29 medali. Kolejny rok z rzędu kartuska „Rebelia” zdobyła medale we wszystkich grupach wiekowych. Kontuzje czołowych zawodników  – Adama Kryszewskiego i Armina Wilczewskiego – uszczupliły kartuskiemu klubowi kilka złotych medali.

Po raz pierwszy w historii klubu kobiety zdobyły 8 medali i dogoniły w klasyfikacji medalowej mężczyzn. Ponadto „Rebelia” rozszerza udział w innych formułach walki, tj. full-contact, zważywszy na fakt, że nie wiadomo jaki styl zostanie rozegrany na igrzyskach.

Klub w 2022 był gospodarzem Mistrzostw Polski K-1 Juniorów i Seniorów, a walki odbyły się na gali, transmitowanej w telewizji. Po raz kolejny Patryk Zaborowski, szkoleniowiec Rebelii, który jest jednocześnie trenerem kadry narodowej seniorów kick-light, stanął na podium w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Europy w Turcji.

-Rozszerzyliśmy sztab trenerski „Rebelii o kolejnych trenerów – Bartosza Kuhl i Adriana Mańkowskiego. Są oni odpowiedzialni za budowanie siły i mocy w drużynie – mówi Patryk Zaborowski. – Z każdym rokiem rozwijamy się mentalnie i fizycznie. Wierzymy, że ciążka praca jest wyznacznikiem sukcesu i cieszymy się, że możemy ją prezentować jako Kaszubi w rywalizacji krajowej i międzynarodowej. Pragniemy gorąco podziękować za tegoroczne wsparcie kibicom i życzyć wszystkim szczęśliwego nowego 2023 roku.

Rok 2022 w liczbach

-29 MEDALI MISTRZOSTW POLSKI

-3 miejsce w Powiecie

-3 miejsce w Gminie

-4 miejsce w klasyfikacji Kickboxingu

-39 miejsce w województwie Pomorskim

-460 miejsce na 5847 drużyn sklasyfikowanych w Rankingu Polskiego Sportu Młodzieżowego